Wpis z mikrobloga

@Janodemon: @Anks

Chodzi o to, że zadałem prawo jazdy 19 czerwca. Do wczoraj prawko cały czas było "w produkcji" - czyli prawie miesiąc. W sobotę (13 lipca) musiałem poprowadzić, więc wsiadłem za kółko, ale złapali mnie akurat. Moje tłumaczenia, że ile można czekać, nie podziałały i dostałem 500zł. Dzisiaj odebrałem prawko i na nim mam wpisane 4 lipca, że dostałem - czy mogę się od tego odwoływać?
@Jahcob: no właśnie też mi się tak wydaje. będę pisał odwołanie do tego. A jak nie, to i tak nie bedę płacił, przyjdzie ponaglenie z US to napiszę prośbę o umorzenie, ponieważ jestem uczniem i nie mam dochodów
@Mowi: no to zostaje uchylanie się od mandatu. A nie napisałeś czy sprawdzali Cię w ewidencji(powinni sprawdzić - chyba) - muszę poszperać. Jeśli mają obowiązek sprawdzić to już powinieneś wiedzieć o czym mówię:) ale jeśli nie no to jednak opcja uchylania/umorzenia.
@Jahcob:

@Mowi: no chyba jak jest niepoprawnie wystawiony to można się i tak odwołać, także śmiało pisz, powinni cię sami sprawdzić w cepiku, ale wiadomo, większa suma mandatów, może jeszcze jakaś premia wpadnie
@przemek6085: sprawdzili mnie, "nie mają informacji, abym posiadał uprawnienia" i to było dnia 13 lipca, jednak na PJ mam datę wydania uprawnień 4 lipca, czyli 9 dni temu. Czy to po prostu gdzieś w urzędach się #!$%@? i przez to mnie nie było w CEPiK i czy może to być podstawą do anulowania części mandatu? Ponieważ dostałem wtedy jeszcze za dodatkowego pasażera 100zł i 4 pkt. Więc albo mam uprawnienia i
@Mowi: to nie wiem, oficjalna wersja na forum prawojazdy.com.pl (znajdziesz takie pytanie w dziale FAQ) jest taka, że uprawnienia nabywa się zgodnie z datą przyjęcia wniosku przez PWPW (czyli raczej zgodny z tym co później widnieje na dokumencie).

Trudno mi coś tu więcej teraz doradzić, bo jeśli faktycznie nie było cię w CEPiK to pewnie odrzucą takie zażalenie, ale najlepiej dopytaj właśnie na forum co podałem wyżej, tam będą najdokładniej zorientowani.