Wpis z mikrobloga

LIterackiego? Na pewno tak. Biorac pod uwage lewackie skrzywienie komisjii, wartosc noblow humanistycznych jest bliska wartosci wiadra pomyj. Naukowe noble to co innego - maja jeszcze w sobie jakas wartosc albowiem nie sa przyznawane politycznie.
@Azaajaszz: Nie przesadzajmy, w biologii czy fizyce poglady sie nie licza, tam sie daje za osiagniecia, w humanistycznych noblach jak literatura czy cos podobnego - tam sie licza, co zreszta widac (Obama dostal pokojowego Nobla bo byl pierwszym murzynem prezydentem - i zaraz po noblu rozpoczal wojne :D)
@tibun: Przecież prawaki sądzą, że globalne ocieplenie i jego antropomorficzne podłoże jest lewacką ideologią. A skoro jest udowodnione to znaczy, że nauka jest lewacka. Proste.
@Azaajaszz: Ja sadze ze globalne ocieplenie nie ma antropomorficznego podloza, jest to zjawisko cykliczne i czlowiek nie ma na nie wplywu - czesto klimat jest mylony z ekologia na ktora czlowiek ma wplyw. Byly juz male epoki lodowocowe w naszej historii - byly tez zmiany klimatu (np. upadek Olmekow jest laczony ze zmiana klimatu). Byly tez zmiany spowodowane przez wybuchy np. wulkanow.

Ekologia to takze ciekawa dziedzina - np postarzanie produktow
@Azaajaszz: Takie fakty jak Grecia ze Szwecjii i to ze widzi CO2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak to jej mamusia opisywala w ksiazce. Dobre jest to ze nikt tak naprawde w te bzdury nie wierzy a motlochowi wystarczy pokazac teczowa flage i jest spokoj. W razie czego motloch sie spacyfikuje (mam nadzieje ze tak sie wlasnie stanie). Ale wracajac do poprzedniego watku - ciekawy jest przypadek plagi
@tibun ale co mnie jakaś Greta obchodzi. To prawaki się zesraly jak ja zobaczyły i spamowaly na wykopie przez 2 tygodnie... A z tym widzeniem CO2 to znowu genialne konserwy wykazały się analfabetyzmem i nie zauważyli, że to była jakaś książka napisana przez jej matkę czy coś takiego.
@Azaajaszz: Jeden z wartosciowych artykulow jest ten: Global warming as a by-product of the capitalist treadmill of production and consumption-The need for an alternative global system - powinno byc Ecological Catastrophy as a by-product ...

Wiekszosc smierdzi mi zaangazowaniem politycznym. Akurat to ze caly system globalny jeste spaczony to nie jest nowosc - ale nawet w tym artykule global warming powiazane jest z dzialalnoscia czlowieka co jest glupota - zanieczyszczenie srodowiska