Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 241)
Wczoraj przypomniałem czeski horror o krwiożerczym samochodzie, więc dziś przyszła pora aby w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" zagościł jego amerykański konkurent w reżyserii Johna Carpentera nakręcony na podstawie powieści Stephena Kinga...

" Christine " (1983)

Właściwie to klasyka, rewelacyjne dzieło duetu Carpenter & King jest tak znane, że opis chyba niepotrzebny, ale dodaję go dla tych osób, które jakimś cudem jeszcze filmu nie widziały... ;)

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył niszczejący stary samochód i postanowił, że musi on należeć do niego. Wbrew woli rodziców i radom znajomych zamknięty w sobie licealista Arnie kupil stary samochód chcąc go wyremontować. Zardzewiały "Plymouth Fury 1958" zostaje szybko doprowadzony do połysku i nazwany "Christine".

Już wkrótce krwisto-czerwone auto objawia swoje przerażające zdolności. "Żywa" Christine mści się za każdą zniewagę i nie cofnie się przed niczym, aby ukarać dręczycieli jej właściciela. Wyjeżdża samodzielnie nocą w swoją morderczą trasę zabijając każdego, kogo uzna za wroga...


Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line - 1080p, lektor, cda.
[- LINK -]

Wczorajszy wpis z czeskim horrorem o krwiożerczym wozie sportowym → "Wampir z Feratu".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć 240 prezentowane dotąd filmy, jak i te które dopiero się pojawią...

A ich wszystkie okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#stephenking #king #horror #samochody #ogladajzwykopem #klasyka #gruparatowaniapoziomu

Montago - (Wpis nr 241)
Wczoraj przypomniałem czeski horror o krwiożerczym samochodz...

źródło: comment_7hLSJioav0tcpGecSu4Ace5cYrsBk2TG.jpg

Pobierz
  • 14
@Mega_Smieszek:

Kojarzę bardzo dobrze, choć nie pamiętam pod jakim polskim tytułem w TV go widziałem z 20 lat temu... :P

Tu na jego stronę na Filmwebie wrzuciłem komentarz z opisem ;)
http://bit.do/Opissssss

Chciałem nawet zrobić z nim wpis, ale nie ma polskiej wersji.
Może kiedyś zrobię to jako "ciekawostkę" z oryginalną kopią filmu on-line...
Montago - @Mega_Smieszek: 

Kojarzę bardzo dobrze, choć nie pamiętam pod jakim pols...

źródło: comment_xcJurfAxC9qthgjMVtii88FWEa7teUiz.jpg

Pobierz