Wpis z mikrobloga

  • 0
@krzysztof3k
@ppiasq
@kinemator
@John_archer

Pytam, bo jechałem wczoraj, na rondzie prosto, i będąc już na rondzie wyjechał mi z prawej strony gość z dużą prędkością, ale udało mi się wyhamowac. I właśnie miałem wątpliwości czy to nie była przypadkiem moja wina, bo jechał z prawej, ale ja już wtedy znajdowałem się na rondzie
@tomaszq:
Rondo, które ma na wjazdach znak "rondo" oraz "ustąp pierwszeństwa", czyli wjeżdżający musi ustąpić temu, który na nim jest.
Rondo, które nie ma znaku "ustąp pierwszeństwa", wjeżdżający ma pierwszeństwo przed tym, który na nim jest (reguła prawej ręki). I, paradoksalnie, to ta wersja ronda jest "domyślna". Dlatego przed każdym rondem stoją znaki "ustąp pierwszeństwa".
@Prezes_roku Nie przed każdym, są ronda bez pierwszeństwa. Stąd precyzyjniej to stosujemy się do znakow, a nie "zasad na rondzie". OP napisał że był znak ustąp, a kolega wyżej napisał że stosujemy się do "zasad jak na rondzie" i to chciałem doprecyzować.
@tomaszq są, ale ja chyba tylko jedno widziałem na żywo, w całej Polsce pewnie jest kilka.

A jeszcze ciekawostka - w UK nie potrzeba znaku ustąp przed rondem bo tam wystarcza reguła prawej ręki ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATLETICO: jak był sam znak "ronda" to on miał pierwszeństwo, jak był w komplecie z A-7 (ustąp pierwszeństwa) to Ty. To są podstawy...