Wpis z mikrobloga

1. Zainstaluj Linux Mint
2. System zawiesza się przy aktualizacji
3. System nie wstaje
4. Google: Windows 7 klucz cena

xD

Strasznie podoba mi się idea otwartego oprogramowania i chętnie bym się przesiadł z Windy, ale chrystusie, testuje drugie distro i same problemy. Podziwiam Linuxiarzy, najwyraźniej nie jest to system dla nieogarów jak pan jezus powiedział.

#komputery #linux
  • 19
  • Odpowiedz
@BrudnyPedro: z tym "windows 7 klucz cena" to mam aktualnie na komisariacie 2 sprawy xD i #!$%@? skąd ja mam pamietac detale o sprzedającym z przed prawie 3 lat .... człowiek w dobrej wierze na fakture kupił dla klienta i #!$%@? wielki.
  • Odpowiedz
Strasznie podoba mi się idea otwartego oprogramowania i chętnie bym się przesiadł z Windy, ale chrystusie, testuje drugie distro i same problemy.


@BrudnyPedro: nie uważasz że masz jakiś problem ze sprzętem? Jakoś tysiące osób instalują minta/linuxa i nie ma problemów. Ja sam używam minta od 2 lat i zero problemów, zbadaj się :>
  • Odpowiedz
@animuss: kurde, sam już nie wiem. Strasznie stary sprzęt, I5 750, 8 GB DDR3, GTX750Ti, zasilacz z czarnej listy (zdrowy), dysk HGST (zdrowy).

Na Elementary OS miałem identyczny problem. Zwis na aktualizacji, mogłem jedynie wyłączyć zasilanie.

@robekk1978: sprzedali ci jakiś klucz OEM?
  • Odpowiedz
@BrudnyPedro: moim zdaniem sens instalacji linuksa dla zwykłego kaszojada jest wtedy gdy:
a. jesteś programistą
lub
b. używasz tylko przeglądarki + ewentualnie oglądasz filmy (vlc) + słuchanie muzyki
lub
c. chcesz poznać coś nowego (droga chrystusowa)

Jeśli nie spełniasz tych warunków to imho nie ma sensu
  • Odpowiedz
Polecam Debian Stable, zepsułem tylko 10 zanim się nie naumiałem, ale nigdy się nie wysypał przy aktualizacji.... no chyba że z 10lat temu dodawałem repozytoria z innych dystrybucji debianowatych do sorcess.list

mój obecny system ma 2 lata

Debiana stable się projektuje na serwery i nie ma prawa się wysypać przy aktualizacji z byle powodu
  • Odpowiedz
@BrudnyPedro: @noHuman:
Wezwali (na komisariat), polazłem powiedziałem że kupiłem od PL firmy, dostalem klucz, fakture VAT. Klucz aktywował sie normalnie (o dziwo bez call center) a wiecej nie pamietam bo cyborgiem nie jestem żeby szczegóły opowiadac skoro ja nie wiem co przedwczoraj na obiad jadłem :D
EDIT: smiechłem bo pytali o wygląd strony i aukcji :D (jeden kupiłem przez stronke a inny przez aukcje allegro)
  • Odpowiedz
@BrudnyPedro: Szczerze mówiąc w czasach Ubuntu 7-9 to i owszem, wiele cudów się działo, update potrafił czasem coś zepsuć albo po prostu doprowadzenie wielu rzeczy do działania wiązało się z różnymi patentami, które przy takich operacjach zachowywały się różnie.

Ale od jakichś 6-7 lat naprawdę nie wiem co trzeba robić żeby zepsuć którąś dystrybucję dla ludu - Ubuntu, Manjaro czy Mint (choć tego ostatniego zbytnio nie używałem), robiąc normalnie aktualizacje. Od
  • Odpowiedz
Google: Windows 7 klucz cena


@BrudnyPedro: To pirat, wiesz? Już lepiej z neta pobierz jakiegoś cracka zamiast płacić za pirata albo kup jak człowiek oryginał.

Reszta brzmi jak problem ze sprzętem. Obstawiałbym nvidię i ich #!$%@? driver.
  • Odpowiedz
@BrudnyPedro i elementary, i mint bazują na ubuntu. Skoro z dwoma są problemy to może twoja konfiguracja sprzętu nie podoba się systemom ubuntopochodnym. Jeśli masz chwilę czasu to polecam sprawdzić jeszcze coś z innej rodziny, np manjaro, solus, fedora, może debian
  • Odpowiedz
prawie na pewno problem ze sprzętem


@animuss: tak tak, bo linux to skała, która nie ma prawa się zawiesić; Zaklinajcie dalej.

Sam używam linuksa od lat (bo nienawidzę ms), ale wiem że linux ma swoje bolączki, nie ściemniam ludziom jak oszołom, że nigdy mi się nic nie zepsuło. Pamiętam ubuntu sprzed kilku lat które wieszało mi się w dosłownie losowych momentach przynajmniej raz na dzień. Obecnie mam na tym samym kompie
  • Odpowiedz
@BrudnyPedro: To tylko kwestia zrozumienia podstaw. Jestem nieogarem i dlatego z korzystam z linuxa. Po latach nie ma dla mnie znaczenia rodzaj dystrybucji. Trzeba dać sobie szansę.
  • Odpowiedz