Wpis z mikrobloga

HTOKARCZUK, FREDDIE MERCURY, JOKER - HONK HONK

Parę słów o kulturze. Olga Tokarczuk dostaje Nobla. Pełno owacji, pełno przy okazji tekstów typu pierwsza z brzegu co znalazłen na necie np. wypowiedź Olgi Bołądź ,,gratuluję, jestem chrześcijanką i mam lewackie poglądy".

Coś mi się wydaje, że jesteśmy obecnie świadkami rewolucji kulturowej przy której banda hipisów z lat 60. to małe piwo. I przy okazji kultury - Tokarczuk dostaje Nobla, a w poprzednim roku wyszedł film biograficzny Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym - i uzyskał jedną z największych oglądalności i zysków w dziejach kina (ja nie oglądałem i nie zamierzam). To wszystko wpisuje się w tą samą jedną, tęczową papkę, tęczową wirówkę, która mieli globalnie ludzkość. I odnośnie filmów, teraz wchodzi do kin Joker - pamiętam całkiem niedawno był inny film o nim, nie oglądałem, ale widziałem zwiastun, i jakoś po nim nastąpił mega wysyp lasek z niewystępującymi naturalnie kolorami włosów - bo takie miała na ekranie dupa tego psychopatycznego złoczyńcy.

Erozja dobrze pojętej kultury (nie chodzi o chodzenie co miesiąc do opery), ale i innych rzeczy jak wartości społecznych, itd. zaczęła następować w takim tempie, że ja już nie zastanawiam się jaki świat zastaną moje wnuki i prawnuki, tylko zastanawiam się czym zostanę zaskoczony w przyszłym roku, np. jakimi kolejnymi, nowymi autorytetami w sferze kultury, itp.

#kultura #clownworld #nobel #tokarczuk #literatura #kino #freddiemercury #bohemianrhapsody #joker #alternatywka #film #bekazlewactwa #wydarzenia #polska #swiat
  • 15
  • Odpowiedz
@patrzpan: Nie narzucał, ale mimo woli stał się ikoną lgbt - tak samo zresztą jak np. sam symbol tęczy, niegdyś oznaczający coś pięknego.

No właśnie, dramat to jest jak może większość współczuć temu maniakowk (wiem co to za ziółko z komiksów i filmów o Batmanie).
  • Odpowiedz
No właśnie, dramat to jest jak może większość współczuć temu maniakowk (wiem co to za ziółko z komiksów i filmów o Batmanie).


@adam-antoszewski: podejrzewam że to dlatego, że fabuła w filmie i sama postać Jokera została prowadzona BARDZO inaczej niż w filmach i komiksach o Batmanie, wręcz jakby podmienić tylko imię jednej postaci, nazwę miasta i tytuł to byś w życiu nie powiedział że to film o Jokerze. Film mógłby nosić
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Ja nigdzie nie piszę o żadnym spisku, tylko o globalnym trendzie do którego dołączyły miliony osób. Jednak pozytywna recpecja filmu o flambojanckim muzyku mającym aids, będącym ćpunem i gejem/bi, o czymś jednak świadczy. Co innego posłuchać jego utworu, a co innego podniecać się jego biografią.
  • Odpowiedz
o flambojanckim muzyku mającym aids, będącym ćpunem i gejem/bi


@adam-antoszewski: nie wiem co to znaczy flambojancki (gogle tez), aids to choroba i jezeli dla ciebie osoba chora to cos zlego no to coz... przyjmowanie narkotykow to nic zlego (w polsce wiekszosc ludzi pije alkohol co jakis czas)
bycie gejem to nic zlego
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie:
flambojancki - ekstrawagancki w pejoratywnyn znaczeniu. No Aids to nie taka zwykła choroba - zwykle trzeba się nieźle postarać przy jej złapaniu i nie zarazisz się nią przez uściśnięcie ręki. Ja praktycznie nie piję alkoholu od 3 lat - alko to zło, ale narko to też zło, często większe jak w przypadku niektórych narkotyków jak np. heroina. Bycie gejem to nic złego? Bo co? Nawet nie będę tego komentować.
  • Odpowiedz