Wpis z mikrobloga

@bitcoholic: Warto dodać, że przycisk turbo służył tak naprawdę do spowalniania pracy komputera, a nie jej przyspieszania :) Chodziło o spowolnienie taktowania, ponieważ prędkość działania niektórych programów/gier była sztywno uzależniona od taktowania procesora. Dlatego dla niektórych programów trzeba było wyłączyć turbo, czyli zmniejszyć to taktowanie, aby prędkość ich działania byłą właściwa. Z głowy pamiętam, że gra "North vs South" miała ten problem i na lepszych CPU działo się wszystko tak szybko,
@bitcoholic: pamiętam jak jeszcze bardzo nie umiałem into komputery i koledze Wolfa 3D instalowałem z kilku dyskietek - ale nie po ludzku, czyli jakimś instalatorem/pakowaczem, tylko kopiowałem ręcznie pliki i jak brakło miejsca to resztę plików na następną dyskietkę i tak aż do wyczerpania zapasów XD


@vdr: ja tak mam np z NFS most wanted na kompie z 2009, ale ustawiam jeden rdzeń przez menadżer (koligacje rdzeni) ale fakt chyba w starszych kompach nie było innej opcji niż zmiany taktowania bo był tylko jeden rdzeń xd
@bitcoholic: Zdaje się że nawet w 1 mafii była w trybie ekstremalnym taka misja. Żeby zdobyć samochód trzeba było przejechać nim z punktu a do b, a na samochód leciały bomby (albo wybuchały za samochodem) i problem polegał na tym że mocniejsze sprzęty już sobie z tym radziły na tyle dobrze że samochód był niszczony, bo bomby wybuchały za szybko ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vdr: ja tam miałem z dsj na jakimś starym piecu że chodził mi jak mucha w smole, ale myślałem że tak mam być. Jakież było moje zdziwienie gdy poszedłem pograć do kumpla który miał nowszy pc i nie mogłem trafić w próg (,)
@bitcoholic: obecnie niektórzy fani "retro" wyciągają ze śmietników ten złom, #!$%@? się z instalowaniem windowsów 95 i 98 i sterowników, podłączają stare zżółciałe monitory żeby grać w gry z tego okresu
Z głowy pamiętam, że gra "North vs South" miała ten problem i na lepszych CPU działo się wszystko tak szybko, że była praktycznie niegrywalna :)


@vdr: to samo na Wings Of Fury. Jak się nie wyłączyło turbo, to praktycznie w momencie naciśnięcia strzałki w lewo samolocik lądował za burtą lotniskowca i nie było możliwości wystartowania.