Wpis z mikrobloga

Witam was Mirki (ʘʘ)

Potrzebuje pomocy w wyborze butów trekkingowych na zimowe wypady w góry.

A jest tego tyle że ciężko zdecydować.

Nie wymagam też nie wiadomo czego, chce butów które sprawdzą się na w miarę prostych szlakach.
Mają dobrą wentylację i nieprzemakalność. (Może z Gore-Tex?)

Budżet w miarę skromny tak około 300 zł (tak wiem Salomonów raczej za to nie kupię).

W ten weekend planuje wypad na Wielką Sowę także byłbym wdzięczny za jakieś propozycje bo mało czasu zostało
()

#gory #trekking #buty #obuwie #zakupy
  • 16
@Filhen: Za ten hajs się sprawdzą. Sam w nich śmigam.

Budżet w miarę skromny tak około 300 zł (tak wiem Salomonów raczej za to nie kupię).

Za 99zł Salomony z temperaturą komfortu -30 stopni też da radę wyrwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maly1234 aa no w większości sklepów, których byłem wyglądały po prostu najlepiej jakościowo no i może trochę głupie myślenie ale zawsze były wystawione jako ta "górna półka" dlatego tak napisałem ¯_(ツ)_/¯
@Filhen: @hard1: @soniatedi18: Podepnę się pod temat bo też pierwszy raz planuję w góry zimą iść, tyle że nie wiem czy śmigać w tych https://www.decathlon.pl/buty-turystyczne-trek-100-mskie-id_8319097.html kumpel mówił że był w nich kilka razy zimą założył grubsze skarpety i wporzo czy kupić jakieś typowo zimowe. Budżet w sumie podobny, stówkę więcej jestem w stanie wyłożyć. Nie będę chodził w jakiś ciężkich warunkach bo beskid śląski/żywiecki.
@limon2g Hej powiem ci szczerze, że ja również mam z tym problem, bo naoglądałem się tych wszystkich porad odnośnie wyboru odpowiednich butów i wychodzi na to, że musiał bym mieć 10 różnych par i każda stosowana na inną wyprawę zależną od jej warunków i trasy, co trochę mnie zniechęca, bo początkowo myślałem, że są jakieś "uniwersalne"

Mimo wszystko postanowiłem kupić dwie pary, jedna konkretna na zimę (link od kolegi wyżej) a druga
@Marshall1337: To już wybór jest taki, że chyba każdy będzie Ci doradzał co sam ma :D Jeśli w grę wchodzi śnieg, no to będziemy mówić o butach gore-texem i chyba tyle... Co do Decathlona i tych forclazów najdroższych - musisz przymierzyć, mi akurat nie podeszły w ogóle kształtem jak założyłem. A koniec końców kupiłem Montura Alpine Trek i jestem zadowolony bardzo.