Wpis z mikrobloga

@Lord_Stannis: Ceny nieruchomosci praktycznie stanely w miejscu, w kwestii BtL aktualny rzad chyba ma kontynuowac polityke przyciskania sruby landlordom (zmiany podatkowe, od iv.2020 znowu gorzej, ja sie ciesze:) wiec powinny taniec, dodatkowo potencjalny Corbyn jako PM pewnie jeszcze bardziej pogonilby landlordow. Jak przytna imigracje to mniej chetnych na wynajem (zwlaszcza w tanich, emigranckich miastach) = spadek czynszow
sprzedaż domów już dawno spowolniła i ceny delikatnie spadły. W przypadku Brexit bez umowy pewnie się to nie zmieni i tendencja będzie pewnie nadal spadkowa


@patrol798: > Ceny nieruchomosci praktycznie stanely w miejscu

@kaktusak:

to dlaczego na mojej ulicy w miescie 20k mieszkania w 2013 kosztowały ~125k a 2 lata temu poszły za 172? XD

https://www.rightmove.co.uk/house-prices/detail.html?country=england&locationIdentifier=POSTCODE%5E1109071&searchLocation=IP11+7PR&referrer=landingPage
@peszmerd: co to znaczy to XD na końcu? Widzę to często we wpisach.

Ceny nieruchomości spadły w całym kraju poza Londynem.

A co do pytania - odpowiem pytaniem bo chyba nie zrozumiałeś więc cię naprowadzę. W którym roku było referendum w sprawie Brexit? 2013 czy 2016? Jak się dowiesz, to wejdź na tę stronę która podlinkowałeś i porównaj ceny w tym roku z tymi najnowszymi.

@peszmerd: Juz ci odpowiedzieli wyzej, taki wzrost o 6k na 187k to pewnie ponizej inflacji za 3 lata (oficjalna ile?, pewnie z 6/7% a realna z 10:) wiec marny przyklad , ten flat potanial:). Wzrosty od 2013 to co innego, od 2012 wzrosty znowu wystrzelily (po slumpie 2008, tez praktycznie obnizki stop % z 5 prawie do 0) ale 2016 to zahamowal. Do tego mysle ze takie szybkie wzrosty juz nie
@peszmerd: 10% w ciagu 3 lat, mysle ze spokojnie tyle bylo (oficjalna byla chyba z 1.8% w 2018, sa tez dwa wskazniki, CPI and RPI, CPI jak rzad ci daje a RPI jak zabiera:), dla mnie sie liczy spozywka, paliwo czy energia i to spokojnie podrozalo z 10% w 3 lata, to ze potanialy gry i swetry mnie nie interesuje.