Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakie polecacie #wino na #wesele ? Planuję iść bezpiecznie, jakieś półsłodkie czerwone i półwytrawne białe, a jako że zakup w większej ilości, nie chciałbym przesadzić z ceną, ok. 20 zł będzie w sam raz. Chcę uniknąć wstydu, więc Carlo Rossi odpada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
@southlander zobacz np. mołdawskie. A najlepiej to jedź do hurtowni alkoholowej i Ci pomogą. Najbezpieczniej brać półwytrawne czerwone i białe po 2-3 różnych firm.
  • Odpowiedz
@vajroos: Tak, wino półsłodkie na wesele. I nie, nie do deserów, po prostu na stół. Najprościej by było mieć samych umiarkowanych koneserów i kupić wytrawne wina ściśle dobrane do menu zgodnie z opisem. Ale życie jest życiem, nie mogę być oderwany od rzeczywistości i mam świadomość że większość osób (zwłaszcza kobiet) na zwykłym polskim weselu lubi wyłącznie półsłodkie i słodkie wina, a pije je do wszystkiego.

@Kor-ski: Słyszałem że trzeba
  • Odpowiedz
@southlander: nie wiem skąd masz takie dane ze na weselu ludzie piją wyłącznie słodkie wina. To chyba w jakiś małych miejscowościach gdzie wina się nie pije Chyba ze znasz swoich gości i wola słodkie wina do kolacji, co akurat przecież zaburza smak zarówno jedzenia jak i wina.
  • Odpowiedz
@southlander ja brałem w makro, wątpię żeby wciskali jakieś które nie schodzi, bardziej te które najlepiej się sprzedają i sam jeszcze opisywał które jak smakuje itd.
  • Odpowiedz
To chyba w jakiś małych miejscowościach gdzie wina się nie pije


@vajroos: Tak, moje wesele będzie właśnie w bardzo małej rolniczej miejscowości gdzie wina raczej się nie pija, chyba że domowej roboty.

ja brałem w makro, wątpię żeby wciskali jakieś które nie schodzi, bardziej te które najlepiej się sprzedają i sam jeszcze opisywał które jak smakuje itd.


@Kor-ski: Dzięki za protipa, sprawdzę Makro.
  • Odpowiedz