Wpis z mikrobloga

W niedługim czasie zamierzam kupić działkę budowlaną. Jako, że myślę o okolicach pod Gdańskiem to trzeba się liczyć z kosztem rzędu 60-80k. Teoretycznie mając działkę, bank bierze ją za wkład własny i udziela kredytu na budowę domu. Ale nigdzie nie widzę informacji, na jakie kwoty kredytu mogę liczyć.

No bo przecież nadal pewnie nie dostanę kredytu rzędu 1mln mając z partnerką łączne zarobki rzędu 6k netto. Skąd mam to wiedzieć zanim kupię działkę? Co prawda nie planuje więcej niż 550-600k, ale nadal nie chciałbym się obudzić z kupioną ziemią i maksymalną opcją kredytu rzędu 400k. Zna się ktoś na tym?

#banki #kredyt #kredythipoteczny #pytaniedoeksperta #pkobp #kiciochpyta #nieruchomosci
Machinae_Supremacy - W niedługim czasie zamierzam kupić działkę budowlaną. Jako, że m...

źródło: comment_f2lC5m3ttVHtefARewAsYnIo2AOHbhNX.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@sillygiraffe wiem, że muszę je odpowiednio szybko pozamykac, bo inaczej nawet pomniejszają zdolność. Ale jestem pewien że przy hipotecznym to też pomaga, bo w końcu scoring w Biku jest wyższy, a na to każdy bank patrzy przy każdym rodzaju kredytu.
A to, że bez historii dostanę kredyt to wiem, ale z historią mam większe możliwości, albo niższe oprocentowanie itp.
  • Odpowiedz
@Machinae_Supremacy: To jest mit. Gdybyś miał jakieś zaległości, to obniżyłoby to twoją zdolność i to jest fakt. Ale nizsze oprocentowanie dostaniesz przy wyższym wkładzie albo spełnieniu dodatkowych warunków, np. odpowiednio wysokie wpływy na konto.
  • Odpowiedz
@sillygiraffe możliwe, że tak jest. Tak czy inaczej nie zaszkodziło mi użycie kilku promocji darmowych kart kredytowych, a jak może pomóc to też fajnie :) Ofc wiem żeby wszystko szybciej rozwiązać bo często informacja o tym dociera do banku nawet po kilku miesiącach.
  • Odpowiedz