Wpis z mikrobloga

  • 0
@mistellaire Zdaję. Szczególnie że takie jego pomysły jak idea wojny klas i konieczność rewolucji (o której sam mówił, że będzie musiała być brutalna żeby była skuteczna), trafiwszy na podatny grunt, kosztowały życie miliony ludzi. Masz rację że jego przemyślenia miały kolosalne znaczenie, to wszystko były cenne lekcje i zarazem ostrzeżenie dla ludzkości, mimo że niektórzy wciąż wierzą w utopijny, prawdziwy komunizm. A teraz mówię bez ironii, chętnie poznam twoje zdanie na
  • Odpowiedz
@humpf: Każdy kto jakkolwiek interesuje się historią polityki powinien znać podstawowe założenia Marksa. Sama pobrałam kilka e-booków na jego temat, książki autorów którzy go krytykują lub popierają.

Dziwne jest też mówienie, że przyczynił się do śmierci milionów. To tak jakby mówić, że Adam Smith jest winny współczesnego wyzysku kapitalistycznego w Azji.

Utopijny komunizm w jaki wierzą współcześni "tankies" - nie. Ale socjalizm rynkowy - gdzie pracownicy demokratycznie zarządzają firmami i
  • Odpowiedz
  • 2
Każdy kto jakkolwiek interesuje się historią polityki powinien znać podstawowe założenia Marksa. Sama pobrałam kilka e-booków na jego temat, książki autorów którzy go krytykują lub popierają.


@mistellaire taki trochę argument "wiem ale nie powiem". Szkoda, bo szczerze liczyłem że mi po prostu wskażesz jakiś konkret, który pokazały mi "drugą stronę medalu".

Dziwne jest też mówienie, że przyczynił się do śmierci milionów. To tak jakby mówić, że Adam Smith jest winny współczesnego wyzysku kapitalistycznego w Azji.
  • Odpowiedz