Wpis z mikrobloga

  • 1
#aliexpress #pocztapolska

Mirasy co robić

Zamówiłem sobie mi banda z aliexpress bo była fajna cena (80zł) jakiś miesiąc temu. Przysyłka polecona bo dość dobry tracking. Jakież było moje zdziwienie kiedy pojawiło mi się w śledzeniu "delivered" a przesyłki w skrzynce nie było, żadnego aviza też. Pojechałem następnego dnia po pracy się dopytać na pocztę o co chodzi. Babeczka na wstępie mi oświadczyła, że OD DWÓCH LAT PRZESYLKI POLECONE Z CHIN MOGĄ WRZUCAĆ DO SKRZYNKI NA LISTY BEZ POTWIERDZENIA. No spoko, nie wiem jakim prawem ale mówię że w mojej skrzynce nie ma. Babka z łaską zadzwoniła do listonosza i dopytala o to, okazało się że wrzucił list do skrzynki ale w bloku 15 a nie 45 tak jak powinien. No to jadę pod ten adres, dzwonię do domofonu, odbiera jakaś starsza pani która ledwo słyszała no ale jakoś się dogadałem o co chodzi. Okazało się że faktycznie moją przesyłkę miała w skrzynce, ale wyjęła ją i dzień wcześniej położyła na skrzynce na listy. Sprawdziłem, przesyłki nie było. Ktoś pewnie wziął, obdzwoniłem całą klatkę i nikt nic nie wie. Także mi band raczej psu w dupę.

I teraz pytanie, co z tym mogę zrobić. Nie mam żadnej pewności że przesyłka była źle zaadresowana ani że listonosz się jebnął. Chciałem założyć spór na ali, to się #!$%@? nie da bo jak zaznaczę że przesyłka nie dostarczona to mnie odsyła do trackingu i nie ma żadnego sposobu na zanegowanie tego. No i jakim #!$%@? poczta może listy polecone zostawiać bez potwierdzenia? Niby tylko 80zl ale niesmak pozostał bo się czekało na to miesiąc.
  • 31
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bodzias1844 ale nie wiem czy faktycznie na przesyłce nie było pomylone. W ogóle dziwne było to że musiałem jechać na pocztę gdzie indziej niż zawsze, tak jakby przesyłka była faktycznie pod inny adres.
  • Odpowiedz
@Emble: a tak z ciekawości co to za miband, że się w skrzynce zmieścił tej babki? Miałem 2 to był w pudełku które za uja by nie weszło. Ja bym dopytał na poczcie bo skoro polecony to mają jakiś wpis w systemie z adresem na jaki miała przyjść. Będziesz pewien czy to chińczyk się pomylił czy listonosz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bodzias1844 mi band 4, też się dziwiłem że wszedł ale sprawdzałem tą skrzynkę u babki i faktycznie miała dość szeroką "szparę" ( skrzynka rzecz jasna). Na to wychodzi że było pomylone bo mi właśnie babka na poczcie powiedziała że blok 15 a nie 45. Tylko jak to zgłosić na Ali skoro mnie odsyła do trackingu kiedy zaznaczam że przesyłka nie dotarła? Pisałem do chinola, to jakiś oficjalny mi store i nic nie
  • Odpowiedz
@Emble: Może, już kilka razy dostałem przesyłkę poleconą do skrzynki. Wprowadzili to bo było coraz więcej przesyłek chin i za dużo czasu listonoszowi zajełoby zbieranie podpisów za każdą. Mój listonosz się pilnuje od sytuacji gdy zamówiłem mi band 2. Na trackingu było że paczka dostarczona, a paczki i awizo brak. Żona cały dzień siedziała w domu i pilnowała listonosza, więc nawet nie spróbował dostarczyć. W urzędzie zrobiłem aferę, pani wydała przesyłkę
  • Odpowiedz
OD DWÓCH LAT PRZESYLKI POLECONE Z CHIN MOGĄ WRZUCAĆ DO SKRZYNKI NA LISTY BEZ POTWIERDZENIA


@Emble: chyba oszukują, bo pierwsze słyszę o czymś takim. Jaki byłby sens zamawiać polecone? Jest taka usługa, że mogą wrzucać do skrzynki polecone listy, ale jeśli jej nie masz zamówionej to nie powinni tak robić.
  • Odpowiedz
@Okayama: Cześć przesyłek poleconych jest traktowana jako zwykle i są wrzucane do skrzynki, to akurat prawda.
@Emble: Co do wymiarów, na poczcie sprawdzają i jeżeli coś nie przechodzi przez magiczna ramke (2cm wysokości bodajże) to z miejsca leci awizo, nawet tego listu nie bierze ze sobą.
Reklamuj.
  • Odpowiedz
Rodzaj przesyłki:GLOBAL Expres, nie wiem czy to w Polsce lata jako polecone. Może @AliPaczka coś w tej kwestii podpowie. Bo to spora różnica jeśli chodzi o kwestię reklamacji na poczcie.
  • Odpowiedz
@Emble: pudelko od mibanda 4 nie jest grube, spokojnie wlazłoby w otwór w jakiejkolwiek skrzynce. A sprawdź na koncie ali, w szczegółach zamówienia czy podałeś dobry adres. Bo z doświadczenia wiem, że chińczycy adresy prawie zawsze kopiują, i wklejają (nic ręcznie nie przepisują).
  • Odpowiedz
@Emble: @niera: @Okayama: @mtcz:

Tak dla informacji. Przesyłka o, której mowa [LB087442415SG] to przesyłka typu GLOBAL EXPRES - a nie żaden list polecony. I tak przychodzi 95% jak nie więcej przesyłek z Chin z możliwością śledzenia.

I tak dla formalności, nie jest to przesyłka polecona - ma ona śledzenie bo tego wymagają umowy, aby była skanowana w różnych punktach na wejściu i wyjściu. Ale zgodnie z regulaminem doręcza
  • Odpowiedz
@Emble: Zgodnie z tym co napisał @haosek: to jesteś w ciemniej dupie. Pisz reklamacje na pocztę, ale szanse są marne, gdyby to był polecony i ktoś podpisał się za ciebie to by sprawa była inna. A tak to wnuczek starszej pani będzie się cieszył z mibanda i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niera: @Emble:
Ja bym ładował jakaś reklamacje, a nawet nie tyle co reklamacje. Napisz do naczelnika UP, który obsługuje twój rejon z prośbą o wyjaśnienia sytuacji i opisz całą historię ze swojej strony.

Teoretycznie powiem tak, jak listonosz się wyprze i będzie mówił, że on nic nie wie, doręczone prawidłowo i nara. To rzeczywiście jesteś w dupie, ale być może listonosz wyrazi jakaś skruchę i przyjedzie do Ciebie - jakoś
  • Odpowiedz
@niera:
Reklamacje zgłasza nadawca, chyba że zrzeknie się tego prawa na rzecz adresata.

@Emble:
Pisz do sprzedawcy, że nie dostałeś przesyłki, bo tylko on może zgłosić reklamację.
Dodatkowo zrób jak pisze wyżej haosek, ale dodatkowo poproś o skorygowanie śledzenia (o usunięcie pozycji "Doręczono").
  • Odpowiedz