Wpis z mikrobloga

#rower #rowery #mtb
Mirki, wkręcam suport (68mm, kwadrat -> FSA RPM BB-7420) do mufy. Jak dokręcę lewą miskę, to oś zaczyna się ciężko obracać i czuć takie "chrobotanie" w środku, jakby łożyska były zmielone czy jakbym pieprz w młynku ręcznym mielił. Im mocniej dokręcę, lewą miskę, tym ciężej kręci się oś i tym bardziej czuć ten nierównomierny obrót. Jak lewa miska jest luźna, to oś kręci się idealnie. Co jest grane?

Dodam, że problem występuje już przy bardzo lekkim dokręceniu lewej miski - z podobną siła naciskam na klamkę w drzwiach. Żeby oś się dobrze kręciła, to lewa miska musi być całkiem luźna.
  • 5
@zgreddo @brick_in_the_wall Okazało się, że gwint w mufie jest uszkodzony ale jak się najpierw wkręci trochę zbyt głęboko lewą miskę i później włoży się cały suport żeby "oparł" się w tej misce, to można zacząć wkręcać i wejdzie prawidłowo. Oczywiście w międzyczasie trzeba trochę miskę wykręcić. No i warunek jest taki, żeby lewa miska nie miała kołnierza, akurat miałem taką. Poza tym cały suport okazał się uszkodzony (jak go ścisnąłem palcami, to
@x12: Nie za bardzo rozumiem dlaczego kołnierz przeszkadza. Może rozmiar supportu źle dobrałeś.
Wymieniałem support w krossie, gdzie fabryka złożyła go na sucho - w efekcie musiałem lewą miskę wycinać brzeszczotem. Gwint trochę ucierpiał ale w serwisie przegwintowałem delikatnie.
Support wymieniłem na neco na maszynowych i nie było żadnego problemu. Fakt, mufa dokładnie wymyta i nasmarowania, gwinty na miskach w 100% pokryte smarem, miska od środka również. Po złożeniu i po
@brick_in_the_wall: Mufę mam 68mm i suport w takim samym rozmiarze kupiłem. Gwint w mufie od prawej strony mam uszkodzony i jak zaczyna się od wkręcania suportu, to krzywo się wkręca i później po wkręceniu lewej miski źle działa.
Kołnierz w lewej misce przeszkadza w tym wypadku, bo jak jest, to nie da się jej wkręcić głębiej niż należy. Zatrzyma się na kołnierzu na takiej głębokości jaką przewidział producent. Za to jak