Wpis z mikrobloga

#peugeot #mechanikasamochodowa

Mirki mam problem.

Kupiłem peugeota 207 bez turbiny i fapa. Dziś sobie go odpalam na spokojnie patrzę check engine nie gaśnie i wyświetla się error "faulty antipolution" trochę się wystraszyłem i zgasiłem silnik. Nie wiem co robić ;( Czy to możliwe że coś po prostu nie łączy albo jakiś filtr jest zapchany? Remont silnika mi się nie widzi xd Proszę o pomoc.
  • 20
@jacobkostek: w Peugeotach ten błąd może oznaczać przeróżne rzeczy. Najprościej będzie podjechać do mechanika i poprosić o podpięcie pod komputer - najlepiej takiego, który specjalizuje się w Peugeotach. Koszt podpięcia pod komputer to zwykle ~50-100 zł.

Remont silnika mi się nie widzi xd


Bez przesady, nie ma co pisać aż tak czarnych scenariuszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanKracy582: ten peugeot to 1.6 HDi 90 koni. Odpaliłem, patrzę o co to. Zgasiłem silnik. Po jakimś czasie odpaliłem patrzę - błąd wciąż się świeci tak jak kontrolka. No to sobie myślę zrobię przejażdżkę, nic nie tnie ani nic, ale tylko do drugiego biegu, bo nie mogę jeszcze nim na ulicę wyjeżdżać. Trzymał obroty, nic nie cięło, obroty nie skakały i działało. Nie weim czy jeździć i obserwować, czy się za
@PanKracy582: Właśnie patrzę i widzę, że da się cały system bsi zresetować, lecz nie wiem czy coś to da. Narazie nic nie będę z tym robil, bo w najbliższym czasie nie będę korzystał z samochodu. Może tak jak samo się zapaliło, to samo zgaśnie