Wpis z mikrobloga

@karololo: @raFFcio: @spidero:
Dzięki, czeka mnie jeszcze długa droga. W planach jest poprawa i odchudzenie konstrukcji 3D, wydrukowanie całości i poskładanie finalnego robota, praca nad algorytmami przemieszczania się oraz zamknięcie pętli regulacji, która umożliwi ratowanie się robota przed upadkiem.
Do tego chciałbym kupić odpowiednie serwomechanizmy na początek, a jeśli będę robił coś cięższego bardzo możliwe, że użycie silników BLDC o niskiej liczbie kV.
Docelowo na plecach
  • Odpowiedz
BLDC o niskiej liczbie kV.


@mathmed: silniczki gimbalowe super się do tego nadadzą. Do tego możesz kupić fajne enkodery liniowe od Austria Microsystems z magnesem w kształcie okręgu - rewelacyjne do takich rzeczy
  • Odpowiedz
  • 0
@mathmed trochę stary wpis ale przymierzam się do budowy kroczącego robota o 6 nogach napędzanego dwoma silnikami. Stąd też pytanie, czy łożyskujesz jakoś kolano czy też elementy ślizgają się po śrubce?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@spinel Kroczący robot z dwoma silnikami? Tzn dwa silniki na kończynę? Tak, projektuję raczej pod ślizgowe łożyska na PLA. Lepiej by było dać łożyska toczne, ale są ciężkie i nieraz trudno zintegrować łożysko toczne z metalu z drukiem 3d.
  • Odpowiedz
  • 0
@mathmed po jednym na jedną stronę, kończyny oparte na mechanizmie Jansena, a w obrębie jednego napędu koła zębate połączone paskiem (3 koła na 3 kończyny na jednym pasku). Póki co faza wczesnego projektu, dlatego też moje pytanie. Widziałem małe łożyska toczne typu 3 mm. Nie wiem jak zachowuje się PLA, ale w PET-G bardzo fajnie zatapia się gorący metal. Kwestia tylko dokładnego i osiowego osadzenia łożyska.
  • Odpowiedz