Wpis z mikrobloga

Ja kupowałem w ICD (przez allegro, ale chyba teraz ich tam nie ma)

https://www.icd.pl/3m-7502-m.html

Aha, bo były pytania na priva: tak jak pisałem - spokojnie wystarczają same filtry 2128, ale można pokusić się o lepsze i mocniejsze 6038.
Akcesoriów jest mnóstwo, bo te maski są pro - można nimi się posługiwać nawet w sytuacjach gdzie mamy rozpylone kwasy itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast na potrzeby smogowe spokojnie
  • Odpowiedz
@enron: Zawsze śmieszy mnie to, że jeszcze kilka lat temu ludzie nie przejmowali się złą jakością powietrza, a jak zrobiła się na to moda to „nie wyobrażam sobie biegać bez maski” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enron: Zawsze śmieszy mnie to, że jeszcze kilka lat temu ludzie nie przejmowali się złą jakością powietrza, a jak zrobiła się na to moda to „nie wyobrażam sobie biegać bez maski” ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MZ23: ja się zacząłem przejmować, gdy po bieganiu w wykaszlanej flegmie widziałem sadzę... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 6
@MZ23

No ale to, że nasza świadomość idzie do przodu to chyba dobry znak, nie? Czy może trzeba zakłamywać rzeczywistość i udawać że wdychanie tego ścierwa podczas biegu nic nam nie robi a cała ta propaganda to #!$%@?? XD

Gdzieś czytałem, że taka pół godzinna sesja biegania w mieście jest równoznaczna ze spaleniem paczki fajek i widząc jak wygląda filtr w masce jestem skłonny w to uwierzyć ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
  • 0
@Nutramigen: bywa że pyka, bywa że nie pyka ¯_(ツ)_/¯ Kwestia wilgoci imho. Niezmiennie zawór działa prawidłowo - łatwo zweryfikować, zatykając wloty powietrza
  • Odpowiedz
  • 2
@enron: Chyba bym zszedł na zawał, krzycząc o k* diabeł.


@MirkoLord: raz jedna babka której wybiegłem zza pleców poleciała nagle w innym kierunku wrzeszcząc z całych sił „#!$%@?” xD
  • Odpowiedz
@enron: Wygląda mega, pewnie > jeszcze kilka lat temu ludzie nie przejmowali się złą jakością powietrza, a jak zrobiła się na to moda to „nie wyobrażam sobie biegać bez maski”

@MZ23: Tak jak dwieście lat temu ludzie mieli #!$%@? a potem się dowiedzieli o bakteriach i myją ręce i dezynfekują łapy przed operacją.
  • Odpowiedz
  • 1
@enron: czy dobrze rozumiem, że oprócz maski i filtrów trzeba jeszcze kupić pochłaniacze?


@kozol7: niekoniecznie. Po prostu w systemie bagnetowym są też filtry/pochłaniacze „przejściowe”, na które można założyć kolejne stopnie filtracji. Ja mam same 6038 i jest OK.
  • Odpowiedz
@kozol7: czy gwarantuje bezpieczeństwo, nie wiem - przed maczetami słabo chroni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio, to pewnie daleko mu do pełnej ochrony przed np. spalinami samochodowymi czy innymi dziadostwami - w takim celu pewnie coś mocniejszego by było trzeba, np. ABEK2P3. Sam o nich myślę, ale boję się czy nie będą stawiały zbyt dużych oporów przy oddychaniu.
Tak czy siak - 6038
  • Odpowiedz