Wpis z mikrobloga

W mojej pracy dostaję sporo maili generowanych przez automaty, z których część informacji muszę wklepywać do Excela lub Arkuszy Google'a. Zajmuje to dziennie sporo czasu, wiadomości są generowane według jednego wzorca, więc aż prosi się to zautomatyzowane.

Jaki język programowania najlepiej nadaje się do automatyzowania prac biurowych? Tutaj chodzi o wyciągnięcie z maila danych następujących po konkretnych frazach i umieszczenie ich w konkretnych komórkach w arkuszu kalkulacyjnym.
Zastanawiam się, który język zacząć zgłębiać, żeby spróbować sobie ułatwić takie powtarzalne zadania.
Zawsze wydawało mi się, że najbardziej nadaje się do tego #python, ale może wykopowi eksperci mają inne typy.
#programowanie
  • 9
Jak korzystasz z nowszych wersji MS Office, to dość dobrze się ten pakiet automatyzuje z wykorzystaniem wtyczek VSTO.
Tu jest przykład wtyczki do Outlooka napisanej w C#, której zadaniem jest oflagowanie przychodzących wiadomości z jakimiś słowami kluczowymi:
https://blog.andreev.it/?p=2501
Python też sobie powinien poradzić z podłączenia do serwera, albo klienta poczty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoodPain: Google też ma swoje języki skryptowe do arkuszy. Używałem tego lata temu więc nie wiem czy rozbudowano to na tyle żeby czytać Twoje maile