Wpis z mikrobloga

Wczoraj zlożyłem 2 aplikacje do pracy jako programista abapa(z 1,5 rocznym doświadczeniem). Dzisiaj od rana dzwonili i się pytali kiedy mam czas wpaść na rozmowę kwalifikacyjną. Jednak dobrą "dzialke" wybrałem:)

##!$%@?
  • 16
@Jahcob: Tia, a potem tylko będzie "No więc, prosze pana, możemy panu zaproponować 1200 zł na start przez pierwszych kilka miesięcy, będzie to okres próbny, potem oczywiście pensja wzrośnie kilkukrotnie!". A jak zaczniesz kręcić nosem to "dziękuje, oddzwonimy" ;)
@Jahcob: Ale oni chcą ci płacić 10 tysięcy, te 1200 to tylko taki okres próbny przecież! ;) Porobisz 3 miesiące prawie za darmo, sprawdzisz się, to zrobią z ciebie bogacza! Serio! :>
@Shaki: a głupiemu sanki ;) że tak to ujmę. Chyba sobie na freelanceing przejde, bardziej opłacalne, albo konsultant... chociaż to życie na walizkach
@Jahcob: Leć do Wrocka, sporo osób z łódzkiego IT tam idzie, IBM przyciąga ;) póki co nie narzekają więc nie ma co się martwić, że nikogo nie będziesz znał, a perspektywy i płaca większe!
@jesper: własnie mnóstwo jest ofert z wrocławia(oprócz SAP Center z Poznania i kilku ofert z Łodzi/Wawy - tylko wrocław). Jednak troche przeraża mnie wizja przeprowadzki...
@Jahcob: Ja w zeszłym roku przeprowadziłem się do Wawy po roku tam stwierdziłem, że to nie jest miejsce dla mnie i od października ruszam do Poznania :) Mój brat w zeszłym roku przeprowadził się do Wrocławia, po dwóch trzech miesiącach pogodzisz się z faktem przeprowadzki. Wiem, że są różne sytuacje ale Wrocław/Poznań/Wawa nie są daleko od Łodzi, a jakie są realia sam wiesz....
@jesper: niestety. Najchętniej to jeśli bym wyjeżdżał, to za granicę(Niemcy), ale język słabo znam... Angielski spoko, ale niemiecki...bleh. Jak już będzie sytuacja podbramkowa, to jak mus, to mus...
@Jahcob: A nie przeprowadzałes się nigdy wcześniej? Jeżeli nie to od razu mówię-nie ma się czego obawiać. Poza tym Wrocław jest całkiem spoko, sama przeprowadziłam się rok temu z Poznania. Wcześniej zaliczyłam jeszcze dwa inne miasta, ale to już osobna historia. Jeżeli masz mieć dobre warunki to nie ma czego żałować.
@Jahcob: hehe widzę, że podobnie jak ja kierunek bliski zachód chcesz obrać, właśnie po przeprowadzce do Poznania zaczynam naprawiać mój niemiecki, w Łodzi polecam Instytut Goethego, jeśli masz zamiar szlifować język. Dzięki za wspomnienie o centrum szkoleniowym SAPa w Poznaniu, złożę tam aplikację na staż :)
@gaska: nie tyle co sie boje, co mam "opory". Niby młody jestem, ale podróżowania mam juz po dziurki w nosie. Jak byłem młody to jeździłem co tydzień po całej Polsce, więc już mam dość.

@jesper: Nienawidzę niemieckiego i nigdy się go nie będe uczył;)