Wpis z mikrobloga

@xandra Kolega opowiadał jak w pewnym hipermarkecie otwarli alejke z bio warzywami i owocami. Nikt nawet się nie spodziewał ale dość szybko wszystko się wyprzedało mimo wyższych cen. Więc kierownik tego działu kazał poprzekładać zwykłe owoce/warzywa do działu "bio". Oczywiście wszystko się sprzedawało. I pewnie proceder trwałby nadal gdyby nie jakiś pracownik z długim językiem i jakaś inspekcja handlowa czy jakiś inny urzędas.
  • Odpowiedz
U karyny 20 zł, u barbera 50 zł a efekt ten sam ¯_(ツ)_/¯


@LotnyJerry: Jeśli golisz się na jeżyka to zapewne tak.

Więc kierownik tego działu kazał poprzekładać zwykłe owoce/warzywa do działu "bio". Oczywiście wszystko się sprzedawało. I pewnie proceder trwałby nadal gdyby nie jakiś pracownik z długim językiem i jakaś inspekcja handlowa czy jakiś inny
  • Odpowiedz
@xandra: To jest ten typ sklepów, gdzie można dostać wolne od GMO truskawki? No wiesz, te owoce, które zostały sztucznie utworzone kilka tysięcy lat temu przez człowieka poprzez antyczną wersję inżynierii genetycznej, z dzikich poziomko-podobnych owoców leśnych? XD


@Rimfire: już kiedyś pisałem...
Modyfikuj geny roślin przez dziesiątki lat, losowo dobierając szczepy, wybierając bardziej odpowiadające osobniki - nikt nie ma nic przeciwko.
Użyj do tego celu nowoczesnej technologii i
  • Odpowiedz
@Rimfire: XVII wiek, ale to prawda że stworzona przez człowieka.

@Bromelaina: Nie powstała przypadkiem. Nie jest też poziomką tylko truskawką, jej łacińska nazwa zaczyna się od fragaria ale w naszym języku i botanice jest truskawką.
  • Odpowiedz
@xandra: parę miesięcy temu obok mnie zamknęli piekarnio-cukiernię
jakaś sieciówka, normalne pieczywo, jasne i ciemne, trochę też jakichś bardziej wymyślnych, ceny spoko
teraz weszła jakaś wymyślna sieciówka, zero jasnego pieczywa, ceny 2 razy wyższe, pączki z syryjskim kremem czy #!$%@? wie co, ruch większy niż widziałem kiedykolwiek w tamtej xD ale może to tylko efekt świeżości
  • Odpowiedz