Wpis z mikrobloga

#japonia #podrozujzwykopem #podroze

Szukam pomysłów na 3 tygodnie w Japonii. Co trzeba zobaczyć koniecznie, co można pominąć, porady i wskazówki. Zaczynam w Fukuoce najprawdopodobniej, kończę w Tokio. Chciałam znaleźć trochę czasu na jakiś chillout np. na plaży (podróż w sierpniu/wrześniu), więc pod tym kątem też poszukuję informacji :)
Oczywiście będziemy korzystać z Rail Passa. Raczej chcemy zobaczyć jak najwięcej, niekoniecznie zbadać każdy zakątek Kioto w 10 dni.
  • 17
@kotbehemoth: Lubię jak lubię, bardziej lubię satysfakcję po niż samo wspinanie się :P Tylko widzę raczej zaleca się rozłożenie tego na kilka dni, spróbuję jakoś wcisnąć w plan jak będzie czas.
@kotbehemoth: A jak stoisz z kondycją? My jesteśmy dwoma kanapowcami, którzy ruszają się tylko w ramach wycieczek :p Cały dzień to mi zajęło wejścia na Lion's Rock w Hongkongu, który ma 500 metrów, a nie 3500 :P

Jeszcze coś czytałam o chorobie wysokościowej, która może złapać na Fuji ponoć.
@pianinka: Z takich podstawowych rzeczy:
- Kioto: Fushimi Inari, Złoty Pawilon, Ryoan-ji, Gion i Yasaka-jinja, Kiyomizu-dera i Higashiyama, Byodo-in w Uji
- Tokio: Senso-ji, Meiji Jingu, Harajuku, Akihabara, Odaiba, Shinjuku
- zamek i ogrody w Himeji
- Kawaguchiko, przy dobrej pogodzie - punkty widokowe na Fuji (nie trzeba wchodzić od razu xD), i ten park rozrywki niedaleko
- Osaka: zamek, Dotonbori (koniecznie po zmroku), oceanarium
- muzeum ramenu w Yokohamie

Nie
@pianinka myślę, że trzeba być w takiej kondycji żeby bez problemu wejść np na Świnice czy Kościelec w czasie takim jak na mapie.
Co do choroby wysokościowej to oczywiście jakieś ryzyko jest, choć bardzo małe na takiej wysokości.
Ale jak nie jaracie się bardzo górami to można odpuścić :) ewentualnie pojechać na rollercoastery i tylko popatrzeć na Fudżi
@pianinka: już będzie po olimpiadzie więc nie powinno być tłoczno. Pamiętaj także, że to okres tajfunów i plany mogą się znacznie zmienić. Jeśli chcesz się zrelaksować na plaży to zdecydowanie południe Japonii i wyspy - np Okinawa i okolice. Polecam kilka pierwszych odcinków podcastu https://btth.pl/podcast-o-japonii/ tam opowiadają jak podróżować oraz opisują sporo ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.
Ja mogę podpowiedzieć coś odnośnie Tokio i okolic, jakby co pisz na priv.
@Vaerlin: @Boska_Klaudia: @masiej: Dzięki bardzo! Pozapisywane, dzisiaj sobie poczytam o tych miejscach i poplanuję :)

@ama-japan: Dzięki za podcast :) O Okinawie myślałam w tym kontekście, ale nie wiem czy nie szkoda mi czasu, zwłaszcza, że unikam samolotów i pewnie musiałabym płynąć promem. Ewentualnie zamienię chill na plaży na chill w jakichś onsensach ;) Dzięki za przypomnienie o tajfunach, zapomniałam, że to ten okres ( ͡° ʖ
@pianinka: a ja bym właśnie polecił zobaczyć cały kompleks SkyTree - wieżę (w porównaniu z rządowymi budynkami , robi naprawdę piorunujące wrażenie), Sumida Aquarium, i kilka pięter sklepów poniżej + przejść się wzdłuż rzeki i zobaczyć Ushijima Shrine
@ama-japan: Dziękuję :) Onseny jak rozumiem są z podziałem na płcie? Jak tak to chyba pomyślę o zarezerwowaniu jakiegoś onsenu dla par, bo ponoć coś takiego też funkcjonuje.

@antek_akrobata: Akurat wybieramy się na podróż poślubną, więc ciężko poprzestawiać, acz do samej Japonii dotrzemy prawdopodobnie w okolicach połowy września, więc w sumie na wyrost napisałam z tym sierpień.
@pianinka tak, 90% onsenów jest rozdzielona. Koedukacyjne oczywiście są, takie dla rodzin ale trzeba poszukać. Dobrym rozwiązaniem jest też wynajęcie pokoju z własnym onsenem, nawet na kilka godzin, można zjeść w spokoju, wykąpać się i przebrać.