Wpis z mikrobloga

@qandaornot: daj wiecej zmiennych, bo te wymagania spelnia ze 20 sikorow na rynku jak nie lepiej.
Jakis rower, muza z zegarka, platnosci zblizeniowe, barometr, 24h dzialania w trybie treningu bo biegniesz ultra itd.

Ewentualnie wejdz sobie na aktywnynadgarstek.pl i skorzystaj z ich konfiguratora (srednie narzedzie ale lepsze to niz nic), tylko nie sugeruj sie cenami na tej stronie :)
@PurpleHaze o, dzięki. No to im taniej tym lepiej, wiadomo. Nie chcę jednak jakiejś watpliwej jakosci podroby z chin, ale nie wykluczam dobrych chinskich zegarkow. Wydaje mi ze ze musi miec android wear, zeby spelnial moje wymagania wspolpracy z popularnymi apkami, ale jesli nie to prosze wyprowadzic mnie z bledu. Rower, muza tak. Barometr, platnosci niepotrzebne. Puls potrzebny. Im dluzej na baterii tym lepiej. Troszke zawezilem? Zaraz sprawdzę stronkę.

A no i
@qandaornot: jesli chcesz android wear to de facto zostaja ci smartwatche i tu nic nie polece zbytnio.

Sportwatche ktore koncentruja sie glownie na sportach, maja z kolei okrojone funkcje smart. Polaczenie z telefonem bedziesz miec, powiadomienia, odszukaj telefon itd tak samo eksport osiagniec do wszelkich serwisow treningowych, do tego czesc ma tez muza po BT. Ale nie licz na instalowanie na nich buk wie jakich aplikacji i wynalazkow. To sa typowe
@PurpleHaze: dziękuję! Właśnie uświadomiłeś mnie, że jest coś takiego jak sportwatche. Myślę, że w tym przypadku jest to idealne rozwiązanie jeśli zegarek będzie miał to minimum funkcji smart, które wymieniłeś. Jeśli miałbyś wytypować ze 3 modele ze względu na dobry stosunek cena/jakość, to które by to były?
@qandaornot: jesli maja byc z muzyka to tansze bedzie cos od xiaomi ktorys amazfit, natomiast samo xiaomi jak to xiaomi updaty bywaja skopane, no i brak sensownej platformy treningowej, na ktora zgrywasz wyniki. Uwierz mi to sie bardzo przydaje, konkurencja, jakies odznaki, mozliwosci analizy wlasnych postepow, to wszystko motywuje jak cholera.

Mozesz zerknac sobie na garmin 245 i vivoactive 3, ten pierwszy to tegoroczna nowosc, ale jest to juz pelna morda
@PurpleHaze: @boctok: dziękuję Wam. Bliżej mi jednak do propozycji przedstawionych przez PurpleHaze. Ostatnie pytanko, jaki jest orientacyjny próg cenowy dla zegarka, który będzie online samodzielnie, czyli pewnie musi mieć sim lub esim + to wszystko co wcześniej? Bo widzę, że w tym garminie jest pamięć na muzykę, to jest spoko, ale zastanawiam się ile trzeba dopłacić, żeby puszczać muzę z internetu bez telefonu.
@qandaornot: stawiam na Garmina. Moja mama ma https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/529988#overview i jest zachwycona. Chodzi w nim non stop - głównie dlatego, że jest delikatny i ma kolorowy pasek ;) Mierzy funkcje życiowe xD no i oczywiście ma GPS (starcza na co najmniej 10 h non stop z włączonym: bluetoothem, gps, tętnomierzem - testowane na wycieczce w górach). Aha, jak coś to można ładować w trakcie aktywności.

Jeśli chodzi o bycie online - Garmin
@qandaornot @faramka: Ja również stawiam na Garmina, ale mam wrażenie, że lepszy będzie Vivoactive 3, niż 235, z uwagi na nowszej technologii ekran i bardziej rozwinięty soft (możliwość instalowania większej ilości aplikacji ze sklepu Connect IQ). Jak pisał @PurpleHaze, warto też sprawdzić 245 (mam od tygodnia, jest jebitny).

Poza tym, Vivoactive liczy pokonane piętra, bo ma wysokościomierz barometryczny. Potrafi też liczyć baseny i rozpoznaje styl pływania. Najbardziej zasadnicza różnica między