Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki stoję przed wyborem gaz czy pompa ciepła (powietrzna). Różnica w cenie to jakieś 8k drożej pompa ciepła. na ten moment głównie zacząłem rozważać pompę przez długi czas oczekiwania na gaz (chciałem zacząć grzać przed zimą a Ci mi mówią że w kwietniu dopiero skrzynkę zamontują). Co sądzicie ? #budownictwo #remontujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
@jaketu: pompa ciepła jak najbardziej tym bardziej jeżeli będziesz mógł zamontować panele fotowoltaiczne. Dobrze mieć w domu wentylację mechaniczną, która ogranicza straty ciepła
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rafion
@Serv_HVAC rekuperacja jest, w całym domu podłogowka. Fotowoltaika nie ma ale myślałem o tym (najwyżej w późniejszym etapie). Nie ma jakiś dofinansowań na takie rzeczy ?

Dach niestety na wschód - zachód więc nie najlepiej dla fotowoltaiki :/
  • Odpowiedz
@jaketu: do końca roku jest jeszcze czyste powietrze dla nowych domów, jak zamontujesz ogrzewanie, ale nie wiem jak z wnioskami, czy przyjmują jeszcze. Fotowoltaika w poźniejszym etapie to dobra myśl, narazie dają 5k ale może coś się zmieni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Serv_HVAC
@mlesz no właśnie i tu jest problem. Dom w trakcie budowy od 10 lat, okna są i powiedzieli że nie kwalifikuje się do dofinansowania. Tak to bym brał na izolacje zewnętrzna i piec / pompę ciepła, rekuperację i w ogóle wszystko co się da :p
  • Odpowiedz