Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest sprawa. Dawno temu nie zapłaciłem wezwania za jazdę komunikacjà miejską bez ważnego biletu. Sprawa sprzed kilku lat, ale teraz dostałem sądowe wezwanie do zapłaty z rozprawa wyznaczona na 6 listopada br. Zastanawiam się czy jest szansa żeby nie dopuścić do rozprawy i zapłacić zaległości przed terminem? Ewentualnie jeśli zostanę „skazany” to czy to wpłynie na moją niekaralność w świetle prawa i nabrudzi mi w papierach co utrudni później wzięcie kredytu na dom czy coś tam innego?

#kiciochpyta #prawo #patologiazmiasta bo #!$%@? lekko przyznaję #sadowehistorie #annamariawesolowska
  • 7
  • Odpowiedz
? Ewentualnie jeśli zostanę „skazany” to czy to wpłynie na moją niekaralność w świetle prawa i nabrudzi mi w papierach co utrudni później wzięcie kredytu na dom czy coś tam innego?


@bamly: to jest zapewne wydział cywilny, tutaj nie ma skazanych - o ile nie jeździłeś bez biletu hurtowo


Zastanawiam się czy jest szansa żeby nie dopuścić do rozprawy i zapłacić zaległości przed terminem?

@bamly: oczywiście, skontaktować się z wierzycielem
  • Odpowiedz
  • 0
@megawatt: Może zle napisałem. Nie sądowe wezwanie do zapłaty tylko wezwanie na rozprawę. Zadzwonię do firmy transportowej i spróbuję się ugadać na wcześniejszą spłatę. Dzięki
  • Odpowiedz
Może zle napisałem. Nie sądowe wezwanie do zapłaty tylko wezwanie na rozprawę.


@bamly: zobacz co to dokładnie jest, bo równie dobrze to może być lewizna firm skupujących masowo wierzytelności

Dawno temu nie zapłaciłem wezwania za jazdę komunikacjà miejską bez ważnego biletu. Sprawa sprzed kilku lat,


@bamly: dla opłaty dodatkowej za przejazd bez biletu termin przedawnienia to rok od terminu do którego należało zapłacić - więc najpierw ogarnij co to dokładnie
  • Odpowiedz
A jeśli nie jestem w stanie stawić się w sądzie w danym dniu to mogę coś takiego złożyć na piśmie?


@bamly: szklana kula mi się popsuła, ja nie wiem co Ty tam masz - domyślam się ale z trudem
możesz mieć jakiś dokument, może to być przedsądowe wezwanie do zapłaty, może to być odpis pozwu albo jeszcze inny dokument
wrzuć zdjęcie nagłówka dokumentu albo całość z zamazanymi danymi osobowymi/adresami, to ktoś
  • Odpowiedz
  • 1
@bamly a dostales dokumenty sadowe? Poza wezwaniem pozew etc?
Jezeli sprawa jest sprzed paru lat to całkiem prawdopodobnie jest przedawnienie i w ogole nie musisz placic (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz