Wpis z mikrobloga

@SgtPepper1942: ja ma tv HD ready i jestem zadowolony ale to nie znaczy że nie byłbym bardziej zadowolony z 4K( ͡° ͜ʖ ͡°), energia drożeje a te 3-szybowe pozwalają ograniczyć straty, zwłaszcza jak powierzchnia szyb jest duża (za to mniej światła wpada do mieszkania)
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942: Zwróci się albo i nie zwróci :) Okna oknami, ale ważny jest też sposób i staranność montażu. Co lepiej: okna dwuszybowe i montaż w warstwie ocieplenia czy trzyszybowe i montaż warstwowy? Bez wglądu w projekt: nie wiadomo. Wszystko zależy od projektu i lokalizacji i dlatego "w necie wszędzie piszą, że" nie ma znaczenia.
Poproś projektanta o wykonanie stosownych obliczeń.
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942: Standard to raczej nie, jak się na cały dom kupuje to odczuwalna różnica. Jak wymieniasz stare to lepiej dołożyć i robić po kilka. Zamontowałem sporo okien i 3 szybowe do mniejszości należały. Raz pamietam wymieniałem gościowi który wcześniej też miał 3 szyby plastikowe, ale się rozszczelniły z czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i mam wrażenie że dużo lepiej tłumią dźwięk z zewnątrz także w ruchliwej
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942: standardem to to raczej nie jest, ludzie dookoła mnie nadal wstawiają dwuszybowe. Kiedyś liczyłem sobie straty energii przez pakiet 3 szybowy i wyszło, że dzięki oszczędnościom na ogrzewaniu różnica w cenie między 2 i 3 szybowymi będzie się zwracała ~15 lat (około 130zł/rok, gdzie stolarka to około 10% powierzchni ścian). Przy czym fachowcy mówili, że po takim czasie w pakietach szybowych nie ma już gazów szlachetnych, bo się ulatniają :)
  • Odpowiedz
że lepiej dołożyć do trzyszybowych.


@SgtPepper1942: Oczywiście, że lepiej tym bardziej, że dopłata do 3 szyb nie jest duża.

Co lepiej: okna dwuszybowe i montaż w warstwie ocieplenia czy trzyszybowe i montaż warstwowy? Bez wglądu w projekt: nie wiadomo.


@chafer: Najlepiej trzyszybowe i w warstwie ocieplenia, ale jak już już wybierać między dwoma rozwiązaniami, które wskazałeś to na pewno trzyszybowe z montażem szczelnym. Eksperci do tej pory nie są zgodni
  • Odpowiedz