Wpis z mikrobloga

Siemanko, mam Lagune 2 1.8 16v i po ostatnich wixach z czujnikiem temperatury nadszedł dziś czas na jego wymianę, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na nowym czujniku temperatura ładnie i równo idzie do np 90* i już nie wysadza losowo - 40* (()) ale zostawiając ją na dłużej dobija do nawet 97* i wentylator jeszcze się nie załącza ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeżdżę miesiąc i nie było problemu żeby mi się kiedykolwiek zagotowała, ale czy nie powinien już wtedy działać? Wskazówka na desce o dziwo nie dochodzi do połowy, tylko może milimetr przed. Po załączeniu klimy wentylator od razu startuje ¯_(ツ)_/¯ norma czy trzeba gdzieś szukać problemu? Trochę się cykam zostawiać ją żeby jeszcze wyżej podskoczyła. #mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja #lagunacontent #krolowalawet
  • 19
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 to jest jakaś wskazówka, oba te samochody projektował żabojad więc tutaj może też być sytuacja ze załączy się dopiero od ponad 100* ( ͡º ͜ʖ͡º) Płyn jest dobry zalany więc zagotować nie powinno i najwyżej spróbuję go przytrzymać jeszcze dłużej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@XNiemcu miałem wcześniej Seata to się wskazówka trzymała sztywno zawsze 90 stopni. Przy peugeocie na postoju latem do tych 100 stopni dobija i wentylator ja zbija do 90 (klimy nie uruchamiam bo nie mam nabitej, a poza tym to kabriolet więc wbijam w klime) no jestem trochę też zaskoczony że to tak działa ale jeżdżę już 3 lata tak i nic się złego nie dzieje. Pamiętaj to tylko doradzanie przez internet nie
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 Jasna sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale mam potwierdzenie we wszystkim co mówisz bo tata jeździ Seatem i jestem mocno zaskoczony jak tam potrafi to działać że wskazówka nie drgnie ani o milimetr a u mnie w mojej 307 goni od kreski poniżej normy do kreski powyżej ¯_(ツ)_/¯ Laguna miała być autem typowo na dojazdy do pracy, ale raz już przez pierwszy miesiąc użytkowania miałem przyjemność pchać
@radekrad Wybacz, nawet nie sprawdziłem jaka zawartość jest na tym tagu, ani nawet nie wiedziałem że na mikro jest coś takiego jak "autorski tag". Mimo wszystko chętnie usunął bym go z wpisu żeby nie robić problemu, ale aplikacja mi na to nie pozwala twierdząc że "nie mogę edytować tego komentarza" ¯_(ツ)_/¯
@radekrad: Nie występowałem o autorski tag, bo - przynajmniej kiedyś - dawało to tylko tyle, że przy tagu pojawiała się informacja, że "to jest tag autorski X" i poza tym nie było żadnych profitów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz coś się zmieniło i posty postowane na autorskim tagu przez inne osoby niż autora są ukrywane?