Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki (w tym @Szmicer ) czy jest jeszcze ktos, kto podrozowal w dniu 23.09.19 o 18:10 z #wroclaw do #tirana lotem Ryanair Sun nr RR1107? Przewidywana data przylotu to 20:30, jednak samolot przekierowano do Podgoricy z uwagi na warunki pogodowe (choc 8 innych samolotow wyladowalo normalnie, w tym Ryanair Sun, ktory z Poznania o 19:10), skad przewieziono nas autokarami do lotniska w Tiranie (bylismy tam ok. 24.09 ok. 2:30). Wg ustawy EU 261/2014 w takim przypadku przysluguje odszkodowanie z tytulu opoznienia lotu. W zwiazku z tym, chcialbym zapytac czy korzystaliscie z firm zewnetrznych, ktore sie tym zajmuja, pisaliscie maila bezposrednio do Ryanair czy moze wypelniliscie formularz na stronie linii lotniczych? Czy ktos z Was uzyskal juz odpowiedz (choc regulaminowo maja 10 dni roboczych)? #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #ryanair #loty i w sumie troche #prawo
  • 18
  • Odpowiedz
za brak warunków do lądowania


@Wychwalany: przecież napisał, że w tym samym czasie inne samoloty tam lądowały.
@Staryan0na: uwzględnij, że mogło być tak, że samoloty innych przewoźników były np. dostosowane do wyższej klasy ILS a rajan nie i dlatego nie mógł tam lądować. Wątpliwe, ale jednak.
  • Odpowiedz
@uhu8: Nie wiem czy to ma wplyw, ale o 19:10 z Poznania rowniez lecial Ryanair Sun (ten sam typ samolotu - Boeing 737-800), ktory wyladowal planowo. Wiem takze, ze dotarly rowniez samoloty z m.in. Bari, Mediolanu, Brukseli i Wiednia. My bylismy jedynymi, ktorzy tego dnia musieli alternatywnie poleciec do Czarnogory. Tam czekalismy 1,5h na dalsze dyspozycje. Po tym czasie, kapitan nakazal opuscic poklad, po czym odebralismy bagaze w terminalu. Stamtad nakazano
Staryan0na - @uhu8: Nie wiem czy to ma wplyw, ale o 19:10 z Poznania rowniez lecial R...

źródło: comment_DlK9sVhX8siurtjygBbLbwfADn5QgQ4y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wychwalany: W czasie, kiedy byliśmy w drodze do Czarnogóry, wylądowały w Tiranie dwa inne samoloty (sprawdzone na Flightradar przez rodzinę w PL). O tym z Poznania pisałem dlatego, że była to ta sama linia i ten sam typ samolotu.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Stewardessa twierdziła, że od początku lotu wiedzieli, że będzie burza nad Tiraną, jednak nie spodziewali się tak gwałtownej. Po screenie z Flightradar widać, że podlecieliśmy do Tirany, skierowaliśmy się na południe, po czym zawróciliśmy i stamtąd polecieliśmy do Podgoricy bez kolejnej próby lądowania w Albanii. Te maszyny, które wylądowały, kręciły kółka nad lotniskiem, ale finalnie dotarły do portu docelowego. Nam się nie udało.
  • Odpowiedz
Jeszcze jeden fakt - podczas całej sytuacji - od momentu decyzji o lądowaniu zastępczym, do zakończenia transferu na lotnisko w Tiranie, nikt (przewoźnik) nie zapewnił nam choćby butelki wody czy posiłku.
  • Odpowiedz
@Staryan0na: warunki pogodowe i tyle. Samoloty nie maja obowiazku robienia drugiego podejscia jesli istnieje choc cien ryzyka ze nie dadza rady. Dlatego polecieli na inne lotnisko.

Nic nie ugrasz. Malo tego - wszystko wyglada na to ze procedury zostaly zachowane i decyzje byly prawidlowe.
  • Odpowiedz
A gdyby odniesc sie do faktu, ze inne naszyny wyladowaly w tych warunkach, w tym ich samolot?


@Staryan0na: mozesz odniesc sie do tego faktu ale nic by to nie dalo. Zgody na ladowanie sa wydawane indywidualnie nie dlatego ze tak wygodnie ale dlatego ze jedna zgoda moze byc kompletnie inna od drugiej zgody.

Same decyzje o rezygnacji z podejscia do ladowania to tez indywidualna decyzja pilota. Pilot sam ocenia czy warunki
  • Odpowiedz
Coz, wyslalem mimo wszystko reklamacje. Nic mnie to nie kosztuje, a moze jednak uda mi sie cos ugrac, choc po Waszych komentarzach sadze, ze szanse sa znikome.
  • Odpowiedz
@Szmicer: Ryanair juz odpisal. Odrzucili. Wyslalem kwity do firmy zewnetrznej, twoerdza, ze hajs sie nalezy, ale zbadaja sprawe na 100% i do wtorku maja dac ostateczna informacje czy sie podejmuja.
  • Odpowiedz