Wpis z mikrobloga

@Kezcliw: Czego oczekujesz od niego? Podstawowej znajomości historii i logicznego myślenia? Według katolików Kościół który był listonoszem był też twórcą listu który roznosił. xD Gdyby cywilizację rzymską przynieśli rzymscy kapłani to wyszłoby na to samo, albo byłoby lepiej bo odbyłoby się z mniejszym rozlewem krwi.
  • Odpowiedz
@leac: Kościół od zawsze był na przeciw nauce. Bo religia KK to zbiór opowiastek napisanych przez pastuchów dwa tysiące lat temu, które trzeba bezmyslnie brać za pewnik jako dogmat. Nauka jest kryctyczna i rezwizjonistyczna, dlatego jest przez KK zwalczana. Objawem tego są na przykład procesy Galileusza, albo artykuł PCh24 na temat wysychania morza. Moja katechetka z gimbazy mówiuła, ze Tsunami w Indonezjii 2004 to kara boska, bo tam jest dużo
  • Odpowiedz
@uhu8: Komuniści zabijali, bo stalinizm był systemem totalitarnym. Kościół był przeszkodą, bo był przeszkodą dla władzy plus klasą uprzywilejowaną wdg Marksa. Duchowni, którzy byli ulegli i kolaborowali nie byli zabijani, to kwestia terroru władzy a nie poglądu na teizm/ateizm.
  • Odpowiedz
@shakerrti1: różnica jest taka, że katolicyzm to dobrowolna postawa szkalująca pewne postawy i grupy społeczne. A homoseksualizm to niezależna od nas orientacja seksualna, która nikogo nie szkaluje i nikomu nie szkodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ba, zarówno katolicy jak i muzułmanie bazują na TEJ SAMEJ książeczce, tylko się spierają który sequel obowiązuje

@diogene: tylko Jezus był hippisem peace & love, nadstaw drugi policzek, miłuj bliźniego, itd...
Mahomet zaś to był kawał #!$%@?, watażka, podżegacz wojenny, kłam, morduj, ruchaj dzieci.

Sequele są oparte na kompletnie innych wartościach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shakerrti1: Toleruję jak najbardziej. Mam nawet paru znajomych mono orientacji. Ale nikt z nich nie próbuje przekonać mnie do swojej opcji. I nie muszę ponosić żadnych kosztów w związku z realizacją ich zainteresowań. Czujesz różnicę?
  • Odpowiedz
to kwestia terroru władzy a nie poglądu na teizm/ateizm.


@Tymajster: w takim razie kościół też ma czyste ręce, a wszystkie śmiertelne ofiary, wojny czy złamane psychiki to tylko wypaczenia a nie nauka kościoła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@uhu8: ale Stalin nie mordował w imię ateizmu tylko komunizmu, ateizm polega na niewierze w nic, nie posiada ksiąg ani przywódców więc ciężko żeby istniały jakieś nauki i dogmaty mówiące o zabijaniu wierzących
  • Odpowiedz