Wpis z mikrobloga

@Kezcliw: To są tak wierutne bzdury nieuka że aż szkoda komentować. Wpisz fraze w wikipedie - Pokój Boży, doedukuj się później wróc
  • Odpowiedz
@Tymajster: Typowe zacofanie i ociemnienie towarzyszy oświeceniu nie katolicyzmowi. Raz że religia nie stoi na przeszkodzie nauce a może inaczej, nauka nie musi wykluczać religii. Tak samo jak wiara w Boga, ewolucji itd. Tutaj chodzi o wpływ chrześcijaństwa na człowieka i alternatywe jaką ma dla niego poganizm? ateizm? islam?
  • Odpowiedz
@leac: > religia nie stoi na przeszkodzie nauce

Podałem Ci już przykład Galileusza, więc się mylisz.

nauka nie musi wykluczać religii


Ale jednak czasem ją wyklucza metodami rzetelnymi i wiarygodnymi. Jak np z teorią ewolucji. Było wielkie hurr durr i oburzenie, zwalczanie, wysmiewanie. No ale w końcu nawet religijny beton nie wytrzymał naporu prawdy i faktów więc się wywinęli debilnym stowierdzeniem "no hehe, teoria ewolucji jest prawdziwa, a Biblia to
  • Odpowiedz
@leac: > ateizm to też wiara, wiara że Boga nie ma bo ateiści takiego dowodu nie mają

No teraz to już wierm, że gadam z nienajostrzejszym nożem w szufladzie. To stiwerdzenie tej klasy co "to tylko teoria".
  • Odpowiedz
@Tymajster: Inkwizycje były złe oczywiscie.
Teoria ewolucji w żaden sposób nie wyklucza istnieniu Boga, nawet tego biblijnego. Trudno żeby opis stworzenia świata zawierał szczegółowe dane skoro apostołowie nie mieli bladego pojęcia o astronomii. Tutaj nie ma sporu co do "sensownosci" używania takich a nie innych sformułowań. Biblia to nie książka napisana miesiąc temu z obecnym stanem wiedzy, tylko prawie dwa tysiące lat temu opierająca się relacji Bóg - człowiek.
  • Odpowiedz
@leac: Ro Rt masz udowodnić jego istnienie, a nie ja jego niestnienie, ja prdl xd
A co do opisu stworzenia świata to jest w #!$%@? niezgodny z wiedzą naukową, więc jest nieprawdziwy. Np tworzenie wszystkiego na pstryknięcie palcami, to tak nie działa.
I jak Bóg mógł stowrzyć coś pierwszego dnia, skoro dopiero któregośtam stworzył Ziemię? A dzień to jest kiedy Ziemia wykona obrót wokół osi przypominam. Plus nie usprawiedliwiaj nieprawd
  • Odpowiedz
@leac: #!$%@? po co ja dyskutuję z zielonką, która wybrała sobie jedną z tysięcy bajeczek pełnych błedów logicznych i sprzeczności. I jest przekonana, że jej bajka jest prawdziwa i jeszcze zaprzecza faktom i kłamie, że nauka jest zgodfna z tą bajką.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: @Kezcliw: @Tymajster: Wasze argumenty to bieda-gimboateizm. Szkoda czasu, żeby polemizować z Wami, jeśli nie posiadacie żadnej większej wiedzy z zakresu historii powszechnej, historii Kościoła i prawa oraz filozofii. Przypomnę tylko, że wszystkie cywilizacje z zerowym wpływem katolicyzmu i jego dorobku to w zasadzie trzeci świat w którym człowiek znaczy tyle co robak.
  • Odpowiedz
@Tymajster: ja sobie nic nie wybrałem, chlopie twoje objawy się leczy naprawdę xD nie masz bladego pojecia o historii, religii bo przecież nikt kto ma jakąkolwiek wiedze na przyzwoitym poziomie nie pisze w ten sposób na ten temat. To co ty opowiadasz to slogany, żeby prowadzić dyskusje to pierw musiałbyś mieć świadomość kim jest człowiek
  • Odpowiedz
@executor2: rozwój tych cywlizacji i wpływ chrześcijaństwa to tylko korelacja. Ludzkośc się rozwijała dzięki krytycznemu myśleniu i ciekawości, a nie dogmatyzmowi religii. A powiedz mi jaki wpływ chrześcijaństwo miało na Japonię.
Plus koniec końców ten obrazek dany przez OPa jest pradziwy i pokzauje debilizm tej retoryki, a my tu wszyscy offtopujemy.
  • Odpowiedz