Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ktoś latał krajowo Bombardierem Q400 DH4? Lecę z Warszawy, nigdy nie latałam, a jest jakaś procedura "Delivery at Aircraft" i nie wiem o co chodzi (,) Planuję wziąć torbę na ramię i plecak na ciuchy. Zabiorą wszystko, włącznie z torbą? Czy tylko plecak? Muszę jakieś oznaczenie sobie załatwić na torbę, czy dają na miejscu?
Pierwszy raz będę latać, boje się latać, lecę sama ()
Ile wcześniej muszę się stawić na lotnisku? (Odprawe zrobiłam przez internet)
#lotnictwo #loty #podroze #samoloty
  • 13
@RandomDucklingGenerator: Widzę, że same śmieszki zamiast jakieś pomocy.

Delivery at Aircraft - Jeśli będziesz miała zbyt duży plecak (Dash ma małe schowki na bagaż) to pod samolotem go zostawisz i zabiorą do luku. Po wylądowaniu będzie do odbioru przy schodach od samolotu. Oznaczenie Ci dadzą na miejscu.

Jak lot krajowy to te 40 min przed wystarczy.

I przede wszystkim bez obaw i strachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RandomDucklingGenerator: leciałem wiele razy, ogólnie kiepski samolot na pierwszy lot w życiu, zwłaszcza przy słabej pogodzie. Głośno, ciasno i trzęsie, więc będzie stres. Nie przejmuj się dziwnymi odgłosami, nie przejmuj się że samolot nagle "spada", bo to normalne. Powietrze ma różną gęstość, czasem samolot może jakby "spaść" w dziurę z powietrza (tak jak i drogi powietrze nie jest równe). Turbulencje są prawie na każdym locie, wtedy samolot trzeszczy, im mniejszy jest
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antek_akrobata: brzmi przerażająco. Ale teraz będę przygotowana to może nie będzie tak źle :) na bilecie mam tylko podręczny, czyli z tego co wyczytałam jeden bagaż podręczny do 8kg i jakichś tam wymiarów plus dodatkowa torba/torebka.
@RandomDucklingGenerator: okej, czyli podręczny chowasz nad głową albo pod fotel przed tobą (ewentualnie załadują do luku bagażowego z odbiorem przy schodkach po wylądowaniu, ale to rzadkość). I małą torebkę też możesz zabrać, jej nie zabiorą. No jasne, że nie będzie źle, wyobraź sobie że na samej trasie Warszawa - Poznań jest po 6 lotów w jedną i 6 w drugą stronę, codziennie, właśnie takim samolotem. Nie ma się czego obawiać.
@RandomDucklingGenerator: Komfort i klimat lotu jest identyczny jak podczas jazdy starym pekaesem po drodze gminnej. I dostaniesz jeszcze wafelka i kubek wody;). Polecam też żucie gumy podczas lotu, zmusza do połykania śliny, przez to wyrównuje Ci się ciśnienie, które się zmienia przy zmianie wysokości ponad ziemią.