Wpis z mikrobloga

Ok, a teraz proszę wyciągać parasole z szafy, bo będą lecieli #!$%@? z nieba i nic nie da się z tym zrobić.

TAKIE TO JEST DOBRE #pdk

Jestem całkiem dumna z tego przepisu, bo rozkminiłam go sama, choć oczywiście opierałam się na znanych mi już smakach. Także następnym razem jak zrobicie rosół, to trochę wypijcie, ale zostawcie sobie resztę na tę zupę i niech wam nie przyjdzie do głowy robić z wody pomieszanej z kostką Knorra.

40/50 zupa curry z serem i bekonem

CO KUPIĆ

2 litry bulionu
200 gramów bekonu (minimum, może być więcej)
300 ml przecieru pomidorowego
1 kostka sera haloumi (250 gramów)
nie, nie może być inny ser, bo chodzi o to, żeby się nie roztopił
1 cebula
4 ząbki czosnku
100 ml śmietanki 30%
smalec lub inny tłuszcz do smażenia
opcjonalnie: natka pietruszki do posypania na koniec

przyprawy:
pół łyżeczki soli, 2 łyżeczki kurkumy, 2 łyżeczki curry, 3 łyżeczki słodkiej mielonej papryki, 1.5 łyżeczki ostrej mielonej papryki

JAK ZROBIĆ

- zaczynamy od pokrojenia sera haloumi w kostkę i usmażenia go na smalcu lub maśle klarowanym (do zarumienienia na złoto z obu stron)
- ser odkładamy, na tej samej patelni smażymy bekon do pożądanego stopnia chrupkości
- właśnie przyszło mi do głowy, że jeżeli dwa powyższe kroki zamienicie kolejnością, to możecie usmażyć serek na tłuszczu wytopionym z bekonu, elo
- zostawiamy bekon, wyciągamy garnek
- w garnku rozpuszczamy trochę tłuszczu, smażymy pokrojoną drobno cebulkę i zmiażdżony czosnek
- po minucie dodajemy przyprawy, smażymy je przez chwilę (dajcie dużo tłuszczu, żeby się nie przypaliły)
- następnie wlewamy bulion i gotujemy kilka minut
- wlewamy pomidory (mogą być świeże w kawałkach albo jako przecier, obojętnie) i czekamy aż nam się zupa zagotuje
- na koniec dolewamy śmietankę, wrzucamy ser i bekon, niech jeszcze się chwilę pogotuje i gotowe

Zupa sama w sobie nie jest jakoś bardzo sycąca (chyba że dorzucicie więcej sera i bekonu, proste), ale rewelacyjnie rozgrzewa i może służyć jako szybka micha w jesienne wieczory. Kurła, róbcie to, bo dobre, obiecuję.

#50obiadowchallenge #keto #gotujzwykopem #jedzenie
BarkaMleczna - Ok, a teraz proszę wyciągać parasole z szafy, bo będą lecieli #!$%@? z...

źródło: comment_gfdKyveVxvgyG3NXXD8B9DbF0WJ0SDf1.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz