Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie - chciałem kupić coś na raty zero na allegro, ale wniosek został odrzucony przez kiepskie informacje znajdujące się w bazie danych Biura Informacji Kredytowej - ktoś zamawiał tam pojedynczy raport za 39zł i może powiedzieć czy jest wart kupowania? Raport jest czysto informacyjny czy może znajdzie się tam jakaś rada/prognoza co robić, żeby mieć tam zielone światło? Dzięki.

#finanse #raty #banki #pytaniedoeksperta
  • 6
@free-wishingwell: w raporcie bik masz wiele informacji: wszystkie twoje obecne i przeszłe zobowiązania (do 5 lat wstecz), oraz informacje jaka jest rata, kwota do spłaty, jak przez cały okres zobowiązanie było spłacane, kiedy było opóźnienie i ilu dniowe. Ponadto informacja o wszyskich zapytaniach kredytowych i technicznych przez ostatnie 12 miesiecy, oraz wszystkie zapytania do BIG. Oraz oczywiście Twoja ocena punktowac - tzw. scoring :) jest to calkiem sporo informacji, z których
@KromkaMistrz @villager: Dzięki. Wiem gdzie zawaliłem i nie mam z tym problemu, bo za błędy się płaci. Aktualnie mam dwa kredyty na łączną kwotę 250 złotych. Spłacam je terminowo, więc minusów w raportach nie zbieram - miałem nadzieję, że w raporcie znajdę może jakąś informację pokazującą, że np mam 74 punkty, a od 80 punktów jest zielone światło od BiKu, a punkty zbieram np przez terminowe spłacanie obecnych kredytów - powiedzmy
@free-wishingwell: puntkacja w bik, to nie jest punktacja w jakis dyscyplinach sportowych. Nie jest to ranking w gram online. Nie jest tak że na start masz np 80 pkt i za terminowa splate dostajesz +1, a za opoznienie -1 pkt.
Bardziej chodzi o to że jesteś porównywany do innych kredytobiorców z podobnym do Ciebie profilem np. demograficznym. Także mozesz się nigdy nie spóźniać, mieć 0 zapytań, 0 nowych zobowiązań i dla