Wpis z mikrobloga

@PanProgramista
1.Ile czasu dziennie mniej więcej spędzasz na faktycznym pisaniu kodu, ile na myśleniu jak go napisać, ile na rozmowach z zespołem /przełożonym /klientem. Ile godzin dziennie pracujesz. Ostatnio czytałem artykuł że wraz z coraz większym doświadczeniem coraz mniej czasu się pisze kod, a coraz więcej czasu spędza się np na spotkaniach z klientem, zarządzaniem zespołem, projektowaniem takim jak architekci.
2.Czy z takim doświadczeniem masz już tak że zawsze, lub prawie
  • Odpowiedz
1.Ile czasu dziennie mniej więcej spędzasz na faktycznym pisaniu kodu, ile na myśleniu jak go napisać, ile na rozmowach z zespołem /przełożonym /klientem. Ile godzin dziennie pracujesz. Ostatnio czytałem artykuł że wraz z coraz większym doświadczeniem coraz mniej czasu się pisze kod, a coraz więcej czasu spędza się np na spotkaniach z klientem, zarządzaniem zespołem, projektowaniem takim jak architekci.

Trudno to przeliczać na godziny, ale rzeczywiści samego pisania kodu jest niewiele, więcej jest rozkminiania jak to w ogóle ma działać. Trochę też się marnuje czasu na kawę, piłkarzyki, xboxa.

2.Czy z takim doświadczeniem masz już tak że zawsze, lub prawie zawsze jak dostajesz zadanie to już od razu wiesz jak je napisać, no bo kiedyś już pisałeś coś podobnego? Czy może z większym stażem poziom trudności zadań rośnie tak że cały czas musisz się czegoś nowego uczyć? Wydaje mi się że w pewnym momencie powinna być już taka granica, że wiesz już może nie wszytko co dotyczy twojej pracy , ale prawie wszystko co jest Ci potrzebne do realizacji projektów

Nie ma tak, że od razu wiesz jak coś zrobić. Pracuję przy dużych i skomplikowanych systemach, więc zawsze dochodzą jakieś nieprzewidziane rzeczy, interakcje z częściami systemu, o których nie miałem pojęcia. Jak się tak zdarzy, że wydaje Ci się, że wiesz już wszystko o swojej pracy i nie ma nowych wyzwań, to trzeba zmienić pracę :)

3.
  • Odpowiedz
@NieInteresujSiee: chodzić na rozmowy rekrutacyjne. Jak nie jesteś pewien swojej wiedzy zacznij od firm, na których Ci nie zależy, żeby nie zamykać sobie drzi do tych, na których Ci najbardziej zależy. Oczywiście możesz startować po kilka razy do jednej firmy, ale zazwyczaj powinno się odczekać przynajmniej rok, żeby ponownie chcieli z Tobą gadać.
  • Odpowiedz