Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie są wg was najlepsze jabłka na sok i na #cydr do kupienia na targu/giełdzie w Polsce? Sezon na jabłka mamy w pełni, zastanawiam się czy nie kupić większej ilości do odciśnięcia soku i przeznaczenia części na sok i części na cydr. W lecie z powodzeniem wyszedł mi cydr z soku z kartonika więc pomyślałem teraz o zrobieniu z soku z kupionych jabłek.
#cydrdomowy
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vinmcqueen: nie wiem, ja wiem gdzie u mnie są stare, zapomniane sady przydomowe. A tam rosło co se kiedyś autochtoni posiali :P Zbieram tego wory 60l i przerabiam na świeże soki i wino. Drożdże do tokaja fajnie dają radę i wychodzi lekko gazowane, taki a'la cydr tylko wytrawny i większy procent :D

Pytaj o sokodajne, to logiczne i słodkie by cukru nie dodawać, albo dodać mniej.
@Mirkosoft: o dzięki, znam stronkę ale nie widziałem tego artykułu, dobra kopalnia wiedzy widzę

@Profil_Internetowy: no właśnie nie jest to do końca takie proste, bo o ile w jabłkach na sok chodzi raczej tylko o cukier, o tyle w docelowych jabłkach na cydr już nie tylko i wcale ze słodkich jabłek nie musi wyjść dobry cydr, stąd moje pytanie.