Wpis z mikrobloga

Chłodnym okiem patrząc na to co zrobił dzisiaj Williams - przypomina mi się fragment Rywalizacji Totalnej, gdy Brawn pyta: "Co robisz, gdy jedno Twoje auto z niewiadomego powodu wypada z trasy? Musisz upewnić się, że to samo nie stanie się w drugim, więc ściągasz kierowcę z toru". Jeżeli w Williamsie zobaczyli coś dziwnego w danych, przy całej ich niestabilności auta i klejeniu części co wyścig - lepiej było wycofać #kubica, niż ryzykować że się rozbije w bardziej niebezpiecznym miejscu toru i - TAK - straci części, których już nie mają (bo zapasy muszą iść na odbudowanie auta Russellowi).

Naturalnie Williams jest w czarnej d... i na poziomie F1 nie powinno dochodzić do sytuacji, gdzie zespół ma tylko 1 punkt w sezonie, w którym każdy ma przynajmniej kilkadziesiąt, a do tego nie mają części na wymianę...

Taki amatorski zespół, a niektórzy wciąż widzą w tym winę Kubicy, że słabo jeździ. O ile bardziej cieszy ten jeden punkcik..

Tym niemniej, ta decyzja w takim momencie była jak najbardziej rozsądna.

#f1
  • 16
@stefan_banach: Ferrari w 1980 roku po wygraniu tytułu w 1979 roku? 8 punktów Villeneuve'a, 0 punktów Schecktera z tego co pamiętam. McLaren z Hondą nie tak dawno? Nie takie żenaduwy walili w F1. Williams jest żałosny, ale nie jest wyjątkowy.
@Vegetan wszystko rozbija się o to, że wycofali Roberta a za powód podali oszczędzanie części. Pozatym Robert miał problemy z hamulcami podczas GP Włoch, gdy pedal hamulca wpadł mu w podłogę, zablokował koła i musiał przestrzelic zakręt. Wtedy nikt nie wycofał ani jego ani Russella.
HRT, Virgin, Sauber pod rządami Monishi? ;>


@Vegetan: No okej, ale gość mówił NIE TAKIE
wiem, ze byly zespoly bez punktow, ale gdzie tu porownywac taki Virgin do Williamsa, ktory sięgał po tytuły :P

teraz punktuje wiecej zawodnikow, a i williams ma pewnie wieksze fundusze w porownaniu do reszty stawki niz tamte zespoly, moze procz tego Saubera?

a ten Sauber Monishi ktore to byly lata?
są w czarnej dupie i z
@stefan_banach: No błagam, Sauber za Monishy Kaltenborn to 2010-2017. Nie było tak źle w sumie. Punktuje 10 zawodników, tak jak od lat. Williams wcale nie ma większych funduszy niż inni. Ale ok, przecież hejtowanie Williamsa jest teraz modne.
@vshila: ale w 1980 tak nie bylo. pojawiają się tu nazwy starych zespolow jeszcze niektorych za starej punktacji

2010-2017


ale oni mieli niezle sezony. z tego co widze 2014 mieli duze problemy finansowe i nie zapunktowali

Williams wcale nie ma większych funduszy niż inni


od tych niepunktujących to chyba ma.
przykladowo Virgin sprawdzilem budzet mieli raptem 40mln funtów. a to nie bylo az tak dawno. 2009

na dzisiejsze pieniądze powiedzmy 50mln,
@stefan_banach: Wiem, zrozumiałem tę wypowiedź i dlatego z niej zażartowałem ;) No bo w ostatnich 20 latach wielkie zespoły nie miały sezonów, gdzie nie punktowały w ogóle. Były za to te, które wymieniłem (ok, Sauber to był duży zespół, ale tak jak Williams zarządzany przez kobietę prawie upadł), dlatego Williams niech ginie.