Wpis z mikrobloga

Zap wallet zintegrował zakupy BTC za pomocą karty. Żadnego KYC. Zakładasz portfel, podpinasz kartę i w kilka sekund kupujesz. Nie musisz przesyłać BTC na swój portfel, od razu po zakupie są gotowe do otwarcia kanału, płatności on-chain albo LN.

Obecnie funkcja jeszcze nie jest natywnie w portfelach, dostępna po zgłoszeniu sie do testów.

https://medium.com/@JimmyMow/announcing-olympus-lightning-enabled-fiat-ramps-by-zap-1f5349a96ee9

https://zap.jackmallers.com/

#kryptowaluty #bitcoin
  • 27
  • Odpowiedz
@fervi: gdzie ty masz kupno krypto kartą na bisq?
W ogóle to dość bezsensowny serwis: klon openbazaar, ale tylko dla btc. Z kolei jedyna różnica w stosunku do localethereum to przechowywanie ofert na głównym serwerze, różnica która wymusza ściąganie dodatkowej aplikacji.
  • Odpowiedz
@megaloxantha: Nie znam warstw abstrakcji. Samą kartą nie da się, ale przelewami różnego rodzaju i owszem.

localethereum to przechowywanie ofert na głównym serwerze


@megaloxantha: Localethereum chyba nie ma shitcoinów + musisz sam się zabezpieczyć przed szpiegowaniem
  • Odpowiedz
@Mhoram: @megaloxantha: Niestety jest. News jest sprzed tygodnia i najpierw Jack podkreślał że nie trzeba KYC, co mnie zdziwiło. Myślałem że do jakichś niewielkich kwot to będzie. Teraz widzę że napisał, że jednak trzeba "niewielkiego" KYC.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyberpunkbtc ciekawe jak to działa że PayPal nigdy nie chciał żadnych skanów dowodu a działa?! Kiedyś bitmaszyna autoryzowała po przelewie, dane musiały się zgadzać, bo przecież jakoś bank musiał cię zweryfikować. To wg mnie było spoko.
  • Odpowiedz
@Mhoram: PayPal nigdy nie wymagał skanu dowodów bo przyjmuje płatności tylko bankowe, gdzie już notabene przeszedłeś KYC przy zakładaniu konta w banku, to rodzi się pytanie dlaczego giełdy kryptowalutowe nie mogą działać na tej samej zasadzie? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: @Mhoram: Proste. Bo w PayPalu masz chargeback. Nieodwracalność transakcji w krypto uniemożliwia takie [podejście. Było sporo fraudów, kradzione, wyłudzane pieniądze przelewane na konto giełdy, gdzie były zamieniane na krypto i wyprowadzane. Jeżeli zrobisz tak z PayPalem, to można cofnąć taką transakcję. Dlatego też ciężko kupić krypto za PayPal, nikt nie chce sprzedać bo można cofnać transakcję i to prościej niż chargebacki kart.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyberpunkbtc wypłacasz z giełdy na konto, wypłacasz z PayPal na konto, to to samo, giełda nie cofnie transakcji tak samo jak PayPal, wewnątrz systemu dopóki nie wypłacisz owszem, mogą cofnąć ale jak już masz na koncie kasę to nie cofną. Nie widzę różnicy, i nie mówię tu o zakupie krypto przez PayPal bo to wiem że może być ryzykowne z tym chargebackiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyberpunkbtc przelewam btc na giełdę, zamieniam na Płn i robię wypłatę na konto. Kasa doszła, nic już nie cofnie giełda bo kasę wypłaciła. Analogicznie PayPal, sprzedaje komuś kapcie z płatnością PayPal, ktoś wpłacił na mój PayPal PLN, zlecam wypłatę na konto bankowe. Kasa doszła i PayPal już nie cofnie tego przelewu. O to mi chodzi więc dlaczego giełdy nie mogłyby weryfikować po przelewie tylko chcą KYC?!

@xinn niby maja ale
  • Odpowiedz
przelewam btc na giełdę


@Mhoram: Odwrotnie. Chodzi o to kiedy przelewasz PLN na giełdę...
Poza tym w twoim przykładzie BTC podlega AML. Przecież dyskusja dotyczy dlaczegi giełdy weryfikują ludzi a nie jak PayPal uznaje weryfikację bank... O tym romawiamy
  • Odpowiedz
@Mhoram: ten zapis obowiązuje jakoś od 10-15 lat. Tylko tak jak jest tam napisane. Do czasu aż nie przekroczysz limitu 2500eur/rok to o weryfikację standardowo nie pytają.
  • Odpowiedz