Wpis z mikrobloga

Kto pomoże? BLOG czy strona www? Zakładam sobie stronkę www. Czy warto zrobić stronę w wix.com lub zamawiać stworzenie czy wystarczy mi blog stworzony za pomocą blogger.google.pl wstawiony na własną domenę? Mówimy tu o stronie firmy usługowej. Nie potrzebuje niczego wystrzałowego, na tronie będzie tylko oferta. #www #wix #internet #domeny #hosting #informatyka
  • 9
@kmlbnd: idąc w kierunku minimalizmu: komercyjny serwer wirtualny z podpiętą własną domeną i do tego zainstalowany WordPress nawet ze standardową skórką. Koszt roczny utrzymania 100-150 PLN, pół godziny pracy (kwestia wgrania plików na serwer, utworzenia nowej bazy danych w panelu i następnie wklejenie tych danych w instalatorze).
@goferek: @Windmark: Czyli wystarczy, że zrobię sobie stronkę w wordpressie, podepnę domenę i to wystarczy jako moja prosta strona firmowa? Czy lepiej jednak zainwestować kilkanaście euro/mies i skorzystać z wix.com?
@Windmark: bez przesady, co jest tam tak trudnego do ogarniania, jeśli korzysta na co dzień z komputera i różnych portali? Owszem, jeśli chciałby go modyfikować, dodawać wtyczki etc to oczywiście, że pół godziny to będzie zbyt mało. Ale jeśli chodzi o samą instalację, by mógł wrzucić treść na podstawowym szablonie, pół godziny wystarczy nawet dla laika.
@bartdziur: Zrobiłem już stronkę z wix.com. Wygląda super profesjonalnie i z ich interfejsem było to banalnie proste. Żeby postawić ją jednak na własnej domenie muszę płacić ~40zł/mies. Zastanawiam się więc czy nie wystarczy mi stronka oparta o wordpress.
@kmlbnd: Wszyscy Ci tu mówią, żebyś postawił na wordpressie. Jest to dużo tańsze rozwiązanie oraz strona na wordpressie też może wyglądać spoko. Cuda na kiju można tam robić. Jak masz hosting to lecisz z wordpressem i tyle.