Wpis z mikrobloga

Mial ktoś pajero 1 lub 2 ? Interesuje mnie ten samochód mógłby ktoś polecić wersje silnikowe i na co zwracać uwagę przy oględzinach? Po za rdza i mostami. Poszukuje terenówki na trasę wakacyjna po Europie. Czy 2,5 tdi to dobry wybór ? Osobiście wole samochody z silnikami benzynowymi plus ewentualnie lpg. Proszę o porady
#mitsubishi #pajero #4x4 #terenowka #jeep #motoryzacja
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wannababcie: jak już tagujesz Jeep to zastanów się na Grand Cherokee WJ. 4.0 albo 4.7, ten drugi V8 - takiego mam, pięknie pracuje. Natomiast nie jest to najbardziej bezawaryjne auto na świecie, ma jakieś swoje fochy. A, no i z diesli tylko 2.7, 3.1 od VM to masakra. Za to komfortem to tylko Patrol może do niego podbijać. Na trasę świetny, spalanie 13l LPG, a po mieście zamyka się w
  • Odpowiedz
@Wannababcie: a, i konstrukcja prosta jak na USA przystało. Pompę wspomagania wymieniłem w błocie w 15 minut. Generalnie mała skrzyneczka narzędziowa i większość napraw ogarniasz na drodze/w błocie, co kto woli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wannababcie: oprócz rdzy i mostów warto sprawdzić czy się transfer nie wysypie zaraz, bo na asfalcie spoko, a jak zapniesz blokadę na offroadzie jakimś i jebnie to nie fajnie będzie, dwa, po co Ci terenówka na trasę wakacyjną po Europie? Komfortowe to to nie jest na tyle żeby robić tym kilka tysięcy km, chyba że chcesz na przełaj jechać ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trzy, Pajero na
  • Odpowiedz
@wykopjestgupi @rolfik_r1: dzięki za odp. Jeep odpada. Terenówka potrzebna na zwiedzenie Rumunii, Bośni i ogólnie bałkanów. Zastanawiałem się nad suzuki samurai ale to za mały samochód dla mnie. Myślałem nad fronterą ale podobno silniki to tragedia..
  • Odpowiedz
@Wannababcie: GC jest zajebisty na takie trasy - wygodny w c--j ( ͡° ͜ʖ ͡°) A samurai to zapomnij, jak nie jesteś Azjatą, to się nie zmieścisz. Frota w taką trasę IMO zbyt zawodna. Ale jak nie chcesz Jeepa, to faktycznie chyba tylko Pajero zostaje.
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: słyszałem bardzo dobre opinie na temat jeepów ale akurat GC wydaje mi się zbyt drogi w utrzymaniu. Samo spalenie ~20 l gazów to w miescie lipa, a samochód po tripie miałby zostać
  • Odpowiedz
@Wannababcie: ja rozumiem koszty. Ale sądzisz, że diesel 2,5 czy 2,8 wyjdzie taniej? Spokojnie wypije 10l, a wtedy 20l LPG wyjdzie taniej. No i masz ryk V8 zamiast klekotu diesla. Nie namawiam oczywiście, ale przemyśl wszystkie opcje. Co do ubezpieczenia - policz gdzieś. Ja za 4,7 płacę 800zł.
  • Odpowiedz
@Wannababcie: nie spodziewaj się, że terenówka w podstawowym pakietem offroad będzie palić mniej jak 15L/100km. Z tanich duży terenówek to polecam Terracana, Jeep też sztosik. Pajero są ospałe a takie z całą ramą - drogie
  • Odpowiedz
@rolfik_r1 ale w terenówce nie chodzi o to że 20L LPG jest taniej niż 10L diesla, tylko o moment obrotowy dostępny od bardzo niskich obrotów, co przy jeździe terenowej na blokadzie ma ogromne znaczenie,
@Wannababcie proszę Cię nie kupuj tylko Pajerki z silnikiem GDI bo XD
  • Odpowiedz