Wpis z mikrobloga

TYDZIEŃ 6

ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP

Cena złota: 11$ za oz.
W weekend ma miejsce w Louis Colony festiwal pstrąga i bimbru pitnego

W nadchodzący weekend w miasteczku będzie miał miejsce festiwal pstrąga wędzonego i bimbru pitnego, na wzór skandynawskiego Szprotkingu, dostosowany do warunków amerykańskich: Pstrągking! Na samą wieść, niejednemu traperowi się cieszy micha. To jest po prostu święto dobrego jedzenia, dobrej zabawy i dobrego picia.
Będzie zorganizowany specjalny turniej strzelecki, wyścigi konne, gry i zabawy dla dzieci i karłów w minizamku. Kiełbaski z bizona z ogniska, występ lokalnego zespołu muzycznego, prezentacja zbiorów trofeów myśliwych. Stoiska ze zbyt drogimi szaszłykami i tandetnymi pamiątkami. Moc atrakcji. Dobra zabawa gwarantowana.

*

W Louis Colony miało miejsce otwarcie szpitala, od teraz rany goją się dużo szybciej, a prowadzący go doktor Affames zarabia na kontrakcie 30$ pracując w osadzie.
@Legzday
LINK DO UROCZYSTEGO OTWARCIA

*

Dorothy Burton była nowa w mieście i każdy kto ją poznał z miejsca przyznawał rację ś.p. Norkowi. Ta baba to była prawdziwa jędza. Wyglądało jednak, że na swój pokrętny sposób kochała Chada, a przynajmniej tak można było wnioskować po zapalczywości z jaką próbowała tropić zabójców swojego męża. A może po prostu musiała sobie znaleźć sobie nowy obiekt nienawiści?
W każdym razie, oto co udało się ustalić:
-Grup bandytów było kilka, Michael był wprawdzie przywódcą, ale dla bandziorów to raczej tytuł przechodni
-W okolicy jest też grupa Henrego Dodge'a, ten kto zabił Norka, prawdopodobnie jest w jego grupie
-W mieście jest jakiś kontakt, niby Dawida zamknęli, ale on był potrzebny tylko do wskazywania, kiedy będą przepływać transporty rzeczne
Dorothy postanowiła podjąć kroki w celu odnalezienia Henrego i wyłożenia mu co myśli o zabiciu Norka.

*

-#!$%@? kolejny. Wam się wydaje, że przytargacie jakiegoś pijaka i powiecie, że to on strzelał do Otto, a ja ot tak wypłacę 300 baksów? - szeryf był dość wzburzony. -Dowód! Mówi to panu coś?
-Widziałem sam jak strzelał do Otto! Na własne oczy!
-O której to było?
-No wieczorem, nie pamietam…
-Gdzie?
-Y, no na dachu, no strzelał do pokoju Otto.
-Czyli którego, wskaż mi to okno, saloon widać z mojego biura.
-Yyy no, a ile razy się mogę pomylić?
-#!$%@?ć z mojego biura. Zamiast na serio się zająć śledztwem użeram się z samozwańczymi łowcami głów.

Do pomieszczenia weszła Anna Williams.
-Mam coś co Cię zainteresuje. Śledziłam handlarzy. Wiem gdzie się spotkali z Dodgem.
-Byłaś świadkiem?
-Chyba musiałbym być głupia, żeby tam zostać i na nich czekać. Jak tylko zobaczyłam gdzie się spotykają, ulotniłam się. Ale to daje punkt do poszukiwań.
-Lepiej uważaj komu o tym mówisz. - powiedział Anderson, po czym dodał lekko zmieszany - ekhm, dzięki.

*

Powołując się na swoją najlepszą wiedzę, doktor Thomas Affames zdiagnozował świerzb u Colina. Wciąż jednak miał wątpliwości, skąd pacjent mógł załapać świerzb siedząc tydzień samotnie w jaskini. Co innego śpiąc w stajni, albo w burdelu… albo łapiąc szczury w porcie, ale w jaskini? Tam nawet nietoperzy nie było… Dziwne...
Gorszą wiadomością jest fakt, że podobne objawy zaczęli przejawiać także Arthur Mosey, Frank Smith i Paul John Habemus-Papa. A więc to cholerstwo jest zaraźliwe…

@Zerri @mac3 @Knyazev -2 siły

*

Papryk Vege prezentuje

-Czy ten skoczek na pewno tam stał?
-W #!$%@? mam twojego skoczka, to jest szach i mat!

W TEN WEEKEND

-Ty ja go wyzywam na pojedynek za 19$, a ten #!$%@? się pluje, że rzuca 80.

SCENARIUSZ NAPISANY WRAZ Z MIESZKAŃCAMI LOUIS COLONY

JOSEPH FISHER
-Poszukujemy osób do pojedynkowania się myślących niekonwencjonalnie, poza schematami, potrafiących wyciągnąć rewolwer i strzelić w ułamku sekundy, na pełnej #!$%@?
CZARNA PLANSZA
-musimy przeprowadzić ten pojedynek za wszelką #!$%@? cenę

W 1840 ROKU 21,37% POJEDYNKUJĄCYCH SIĘ DOSTAŁO KULĘ MIĘDZY ŻEBRA

THOMAS ANDERSON
-Dobra, strzelacie się jutro w samo południe, a teraz #!$%@?ć

BETTY
-hahahaha, ze zwycięzcą turnieju szachowego to się jeszcze nie ruchałam, hahahaha

ARTHUR "ART" MOSEY
-Co #!$%@?, nigdy nie wyzwałeś nikogo na pojedynek bo oszukiwał w szachy?

PIERRE D'LETZ
-hehe do pierwszej krwi #!$%@? już

NIGJANGO
-Jeżeli jeszcze raz zobaczę, że wyzywasz rannych na pojedynek, to cię znajdę i zajebię, rozumiesz to #!$%@????

PRZED SALOONEM

TOMMY YOUNGER
-#!$%@?, ciężko się tutaj jeździ wozem

W najbliższy weekend oprócz Pstrągkinga czeka nas także pojedynek Pierra i Arthura.
@Kroomka @mac3

*

Martwi mogą do mnie napisać na PW, i powrócić z nową postacią. Proszę napisać Imię i cechę postaci oraz znajomość broni. Zakupy zrobicie w sklepie.

Cena lokalu pod działalność 320$. Dzięki lokalowi pracując w osadzie zamiast zarabiać 10$ (lub 15$) zarabia się 30$. Fabularnie można prowadzić działalność rozwijającą miasto.

Można także kupować ziemię ze złożami. Wówczas, jeżeli ktoś chce wydobywać na czyjejś ziemi, konieczna jest zgoda właściciela (analogicznie jak w przypadku wynajmu wozu od karłów, właściciel pisze posta z warunkami do zaakceptowania, plus oznacza zgodę). Można także próbować pracować na dziko, to do właściciela należy obowiązek chronienia swojej własności. (Jeżeli ziemia jest wykupiona, a postać plusuje pracę na niej, zaś nie plusuje warunków właściciela - oznacza to pracę na lewo, wówczas właściciel może zechcieć się takiego delikwenta pozbyć, różnymi sposobami)

Obecne ziemie i ich właściciele oraz ziemie na sprzedaż :
-Dolina potoku “Kozinka” - własność @papier96, @meinigel, @Knyazev

-Działka na stoku Szczytu Fortuny cena 550$ działka z jaskinią pełną złota

-Działka nad Jeziorem - cena 350$ wraz z aktem własności jeziora i jego dna pełnego złota

Dopóki nikt nie kupi działek można na nich dowolnie pracować.

Zakupy działek dokonujemy w SKLEPIE , można rzecz jasna tworzyć spółki.

*

Aby zdecydować co robi twoja postać, należy zaplusować JEDEN komentarz w każdej z grup: działania na weekend, postawa wobec niebezpieczeństwa.
Zmieniam nieco formułę, decyzje na tydzień roboczy będą pod wynikiem działań weekendowych
Czas na zaplusowanie decyzji: do
czwartku 21:00 26.09.2019**

#kilofyirewolwery #lacunafabularnieczarnolisto
Akumulat - TYDZIEŃ 6

ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP

Cena złota: 11$ za oz. 
W we...

źródło: comment_iskAXdefDXELLsPIAmQPWK8kuI0VGLXh.jpg

Pobierz
  • 35
@TynkarzCzwartejSciany @Akumulat @Patryk_z_lasu

Pete Bandana

wypil kolejny kielich bimbru Jerrego

Mlask.. mlask.. zupełnie jak nalewka mojego ojca. Mlask mlask. Panie Jerry, a słyszałeś pan że ten #!$%@? bóbr Otto ciągle pluje na świętego Charlesa obrońcę Louis Colony co własnym ciałem zasłonił towarzysza, jak Jacek Soplica! Ten tchórz najpierw pluł na niego, potem próbował zszargać jego opinię. Nie zdziwilbym się gdyby nie zaaranżował tego swojego niby zamachu.
Festyn, po tym co wydarzyło się w ostatnim czasie w Louis Colony był jak zbawienie. Marvin szedł właśnie do saloonu rozpocząć świętowanie kiedy natknął się na stoisko Jerrego.
- Jak się masz pędziwodo, co tam masz dobrego. Jerry spojrzał na butelki, następnie na Marvinna. - Yyy zasadniczo to bimber, octu się #!$%@? spodziewałeś.
- Ocet to się pije u Fishera i to #!$%@? drogo. Daj no ze dwie butle. ZACZYNAMY PSTRĄGING KURTYZANY!