Wpis z mikrobloga

TYDZIEŃ 6

ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP

Cena złota: 11$ za oz.
W weekend ma miejsce w Louis Colony festiwal pstrąga i bimbru pitnego

W nadchodzący weekend w miasteczku będzie miał miejsce festiwal pstrąga wędzonego i bimbru pitnego, na wzór skandynawskiego Szprotkingu, dostosowany do warunków amerykańskich: Pstrągking! Na samą wieść, niejednemu traperowi się cieszy micha. To jest po prostu święto dobrego jedzenia, dobrej zabawy i dobrego picia.
Będzie zorganizowany specjalny turniej strzelecki, wyścigi konne, gry i zabawy dla dzieci i karłów w minizamku. Kiełbaski z bizona z ogniska, występ lokalnego zespołu muzycznego, prezentacja zbiorów trofeów myśliwych. Stoiska ze zbyt drogimi szaszłykami i tandetnymi pamiątkami. Moc atrakcji. Dobra zabawa gwarantowana.

*

W Louis Colony miało miejsce otwarcie szpitala, od teraz rany goją się dużo szybciej, a prowadzący go doktor Affames zarabia na kontrakcie 30$ pracując w osadzie.
@Legzday
LINK DO UROCZYSTEGO OTWARCIA

*

Dorothy Burton była nowa w mieście i każdy kto ją poznał z miejsca przyznawał rację ś.p. Norkowi. Ta baba to była prawdziwa jędza. Wyglądało jednak, że na swój pokrętny sposób kochała Chada, a przynajmniej tak można było wnioskować po zapalczywości z jaką próbowała tropić zabójców swojego męża. A może po prostu musiała sobie znaleźć sobie nowy obiekt nienawiści?
W każdym razie, oto co udało się ustalić:
-Grup bandytów było kilka, Michael był wprawdzie przywódcą, ale dla bandziorów to raczej tytuł przechodni
-W okolicy jest też grupa Henrego Dodge'a, ten kto zabił Norka, prawdopodobnie jest w jego grupie
-W mieście jest jakiś kontakt, niby Dawida zamknęli, ale on był potrzebny tylko do wskazywania, kiedy będą przepływać transporty rzeczne
Dorothy postanowiła podjąć kroki w celu odnalezienia Henrego i wyłożenia mu co myśli o zabiciu Norka.

*

-#!$%@? kolejny. Wam się wydaje, że przytargacie jakiegoś pijaka i powiecie, że to on strzelał do Otto, a ja ot tak wypłacę 300 baksów? - szeryf był dość wzburzony. -Dowód! Mówi to panu coś?
-Widziałem sam jak strzelał do Otto! Na własne oczy!
-O której to było?
-No wieczorem, nie pamietam…
-Gdzie?
-Y, no na dachu, no strzelał do pokoju Otto.
-Czyli którego, wskaż mi to okno, saloon widać z mojego biura.
-Yyy no, a ile razy się mogę pomylić?
-#!$%@?ć z mojego biura. Zamiast na serio się zająć śledztwem użeram się z samozwańczymi łowcami głów.

Do pomieszczenia weszła Anna Williams.
-Mam coś co Cię zainteresuje. Śledziłam handlarzy. Wiem gdzie się spotkali z Dodgem.
-Byłaś świadkiem?
-Chyba musiałbym być głupia, żeby tam zostać i na nich czekać. Jak tylko zobaczyłam gdzie się spotykają, ulotniłam się. Ale to daje punkt do poszukiwań.
-Lepiej uważaj komu o tym mówisz. - powiedział Anderson, po czym dodał lekko zmieszany - ekhm, dzięki.

*

Powołując się na swoją najlepszą wiedzę, doktor Thomas Affames zdiagnozował świerzb u Colina. Wciąż jednak miał wątpliwości, skąd pacjent mógł załapać świerzb siedząc tydzień samotnie w jaskini. Co innego śpiąc w stajni, albo w burdelu… albo łapiąc szczury w porcie, ale w jaskini? Tam nawet nietoperzy nie było… Dziwne...
Gorszą wiadomością jest fakt, że podobne objawy zaczęli przejawiać także Arthur Mosey, Frank Smith i Paul John Habemus-Papa. A więc to cholerstwo jest zaraźliwe…

@Zerri @mac3 @Knyazev -2 siły

*

Papryk Vege prezentuje

-Czy ten skoczek na pewno tam stał?
-W #!$%@? mam twojego skoczka, to jest szach i mat!

W TEN WEEKEND

-Ty ja go wyzywam na pojedynek za 19$, a ten #!$%@? się pluje, że rzuca 80.

SCENARIUSZ NAPISANY WRAZ Z MIESZKAŃCAMI LOUIS COLONY

JOSEPH FISHER
-Poszukujemy osób do pojedynkowania się myślących niekonwencjonalnie, poza schematami, potrafiących wyciągnąć rewolwer i strzelić w ułamku sekundy, na pełnej #!$%@?
CZARNA PLANSZA
-musimy przeprowadzić ten pojedynek za wszelką #!$%@? cenę

W 1840 ROKU 21,37% POJEDYNKUJĄCYCH SIĘ DOSTAŁO KULĘ MIĘDZY ŻEBRA

THOMAS ANDERSON
-Dobra, strzelacie się jutro w samo południe, a teraz #!$%@?ć

BETTY
-hahahaha, ze zwycięzcą turnieju szachowego to się jeszcze nie ruchałam, hahahaha

ARTHUR "ART" MOSEY
-Co #!$%@?, nigdy nie wyzwałeś nikogo na pojedynek bo oszukiwał w szachy?

PIERRE D'LETZ
-hehe do pierwszej krwi #!$%@? już

NIGJANGO
-Jeżeli jeszcze raz zobaczę, że wyzywasz rannych na pojedynek, to cię znajdę i zajebię, rozumiesz to #!$%@????

PRZED SALOONEM

TOMMY YOUNGER
-#!$%@?, ciężko się tutaj jeździ wozem

W najbliższy weekend oprócz Pstrągkinga czeka nas także pojedynek Pierra i Arthura.
@Kroomka @mac3

*

Martwi mogą do mnie napisać na PW, i powrócić z nową postacią. Proszę napisać Imię i cechę postaci oraz znajomość broni. Zakupy zrobicie w sklepie.

Cena lokalu pod działalność 320$. Dzięki lokalowi pracując w osadzie zamiast zarabiać 10$ (lub 15$) zarabia się 30$. Fabularnie można prowadzić działalność rozwijającą miasto.

Można także kupować ziemię ze złożami. Wówczas, jeżeli ktoś chce wydobywać na czyjejś ziemi, konieczna jest zgoda właściciela (analogicznie jak w przypadku wynajmu wozu od karłów, właściciel pisze posta z warunkami do zaakceptowania, plus oznacza zgodę). Można także próbować pracować na dziko, to do właściciela należy obowiązek chronienia swojej własności. (Jeżeli ziemia jest wykupiona, a postać plusuje pracę na niej, zaś nie plusuje warunków właściciela - oznacza to pracę na lewo, wówczas właściciel może zechcieć się takiego delikwenta pozbyć, różnymi sposobami)

Obecne ziemie i ich właściciele oraz ziemie na sprzedaż :
-Dolina potoku “Kozinka” - własność @papier96, @meinigel, @Knyazev

-Działka na stoku Szczytu Fortuny cena 550$ działka z jaskinią pełną złota

-Działka nad Jeziorem - cena 350$ wraz z aktem własności jeziora i jego dna pełnego złota

Dopóki nikt nie kupi działek można na nich dowolnie pracować.

Zakupy działek dokonujemy w SKLEPIE , można rzecz jasna tworzyć spółki.

*

Aby zdecydować co robi twoja postać, należy zaplusować JEDEN komentarz w każdej z grup: działania na weekend, postawa wobec niebezpieczeństwa.
Zmieniam nieco formułę, decyzje na tydzień roboczy będą pod wynikiem działań weekendowych
Czas na zaplusowanie decyzji: do
czwartku 21:00 26.09.2019**

#kilofyirewolwery #lacunafabularnieczarnolisto
Akumulat - TYDZIEŃ 6

ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP

Cena złota: 11$ za oz. 
W we...

źródło: comment_iskAXdefDXELLsPIAmQPWK8kuI0VGLXh.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
Pete Bandana

Po kolejnej kolejce

Te Otototototototo Niemcu ty, dawaj, dokończymy to co Czarls rozpoczął. Dawaj tu i teraz za 3 godziny w południe, podczas głównych wydarzeń PSTRĄKINGU.

@Patryk_z_lasu no dawej! Czy podkulisz ogon tak jak z naszym świętym?
  • Odpowiedz
@Akumulat

Buster "Jester" Wayne

- Bandyci odpowiedzialni za twoją śmierć Norek, zostaną doprowadzeni przed wybuch sprawiedliwości. Obiecuję - przyrzekł Buster nad grobem Norka.
- O tu jesteś Buster, idziesz się ścigać? - zapytał
  • Odpowiedz
@Queltas:
Greg robiąc swoją popisowa sztuczkę w postaci pięciu fikolkow pod rząd, wpadł na Pete'a.
-kurde bele, idźcie się kłócić gdzież za tartak. Tutaj ludzie robią potrzebne rzeczy! - krzyknął Greg do zaskocznego Pete'a
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jerry Pędziwoda

Panie Thomas, to ja jestem Pańskim dłużnikiem, nie odwrotnie. Prezent przyjmuję żeby Was dobrodzieju nie urazić, jednocześnie przekazując je na działanie szpitala
@Legzday

Pete, widzisz... Charles cieszył się moim szacunkiem i mimo że rzucanie oskarżeń na przypadkowe osoby też jest w jego stylu to nie sądzę żeby Otto sam dźgał się strzałami. Wypij jeszcze kolejkę i nie ma co tego drążyć
@Queltas
  • Odpowiedz