Wpis z mikrobloga

@Piwniczny_haker: Buhahahahahah tylko tyle skomentuje.
Polska przeznacza najwyższy procent PKB na socjal ... .
Wy to się zastanówcie co na tym wykopie jest prawdą a co nie.
Raz PKB nie jest miarodajne a raz jest w oczach wykopowych specjalistów.
  • Odpowiedz
@KapitanSoS: nie będę pobierać bombelkowego (nie potrzebuję go kompletnie) jak będzie to fundowane z podatków tylko wyborców pisu, ale wtedy to nie wiem czy starczyłoby na 20+ dla nich.
  • Odpowiedz
No raczej nie mają dopłat na dziecko w wysokości 40% pensji minimalnej.


@chanelzeg: To jest na jedno dziecko. Masz trójkę to masz minimalną bez wychodzenia z domu.
  • Odpowiedz
Po prostu polacy piszą artykuły po polsku (bo niby czemu mają to robić po angielsku?) i uczelnie nie dostają punktów do rankingu.


@RozowaZielonka: rzeczywiscie, tak robi sie nauke xD

Wspanialy troll.
  • Odpowiedz
@Piwniczny_haker: Wszystko, jestem lekarzem pracującym za granicą i nieco się w temacie orientuję. ;-)

Powiem ci też w sekrecie, że polski lekarz jest za granicą bardziej szanowany niż w swoim polskim chlewie.
  • Odpowiedz
@Strahl: To akurat wiem, że lepiej traktują ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo zwykłych pracowników też lepiej traktują niż w polsce. Gdzieś czytałem, że w UK nie chcą przyjmować lekarzy po ukończeniu zagranicznych uczelnii. :)
  • Odpowiedz
@Piwniczny_haker: UK to b----l taki sam jak Polska, tylko ma troche wiecej kasy. Nie wiem szczerze jak wyglada tam proces uzyskiwania uprawnien bo sie tym krajem w ogole nie interesowalem, ale w calej reszcie UE nie ma najmniejszego problemu z praca i uznawaniem dyplomow. Co do UK - to wywalaja mase kasy na import lekarzy z krajow UE. (i nie tylko zreszta, ale tych z UE latwiej przestawic na ich
  • Odpowiedz
@Piwniczny_haker: A nie Francja czasem przeznacza największy procent PKB na wszystkie zasiłki i programy socjalne? Z tego co pamiętam to było 32% w porównaniu do 16% Polski. Oczywiście gospodarka Francji jest znacznie silniejsza i takie sztywne porównywanie nie ma sensu, ale to nadal Francja przoduje jak dobrze się orientuję.
  • Odpowiedz