Wpis z mikrobloga

@KapitanSoS: Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska.
Porównaj sobie gospodarki Polski i Niemiec. Polska ma słabszą gospodarkę od Niemiec i nie stać jej na tyle co Niemcy. Polska przeznacza najwyższy procent pkb na socjal na świecie, a Niemcy przeznaczają mały procent pkb na socjal. Nie mów, że tego nie rozumiesz
  • Odpowiedz
No raczej nie mają dopłat na dziecko w wysokości 40% pensji minimalnej.


@chanelzeg: To mnie wlasnie fascynuje, ze w Polsce jest 500+, a w Niemczech 192€(teraz, bo kwota jest dostosowywana raz na pare lat). I teraz zgadnij, gdzie ta kwota jest wyliczona, analizowana i ustalona na bazie badan spoleczenstwa, zapotrzebowania itd. a gdzie na bazie chwytu marketingowego.
  • Odpowiedz
a prawda jest taka, że wszyscy pobierają bombelkowe jak mogą, nawet kiedy krzyczą że jest to złe i naganne.


@KapitanSoS: Krzyczę, jestem przeciwnikiem 500+, chce jego likwidacji, ale oczekiwanie, że nie będę tej kasy brał to już ostra faza. Nie ja ustalam warunki przeżycia w tym #!$%@?łku.
  • Odpowiedz