Wpis z mikrobloga

Jak zobaczę jeszcze jeden wpis Janusza z #4konserwy o Chinach i Indiach jako top państw zanieczyszczających środowisko, to nie wytrzymie. U konserw skończył się miesiąc anty-LGBT, zaczyna się miesiąc denializmu klimatycznego. Autentycznie na tym portalu można zauważyć ewolucje sebiksów i kucy w takich typowych polskich Januszy, którzy znają się na wszystkim i muszą #!$%@?ć swoje zdroworozsądkowe trzy grosze.

#neuropa #bekazprawakow #niemamsilna4konserwy
johny-kalesonny - Jak zobaczę jeszcze jeden wpis Janusza z #4konserwy o Chinach i Ind...

źródło: comment_gJIVzxdD8aCPXWcneox3YlbPNIqIBAwG.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Według mapki, którą wstawiłeś emisja CO2 per capita Polski i Niemiec jest podobna. Uważasz, że Niemcy dbają o emisje tak samo jak Polacy? Moim zdaniem niezbędne jest uwzględnienie ich PKB. Produkują dobra dla całej Europy, a nadal emitują tyle samo CO2 co Polacy (w przeliczeniu na osobę).
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Ja to bym jeszcze chciał zauważyć, że wszyscy tak się przejmujemy emisją CO2, a nie mówimy nic o, np. metanie uwalniany ze składowisk odpadów, który jest 16 razy bardziej cieplarniany niż CO2 (chyba 16, nie chce mi się teraz tego sprawdzać). I jeszcze chciałbym zauważyć, że gazów cieplarnianych jest trochę więcej niż te dwa
  • Odpowiedz
@mihail: Oczywiście, najbardziej "aktywnym" gazem cieplarnianym (odbijającym najwięcej energii) jest H2O. Przejmujemy się CO2 dlatego, iż najwięcej go generujemy i przez niego mamy największy wpływ na klimat. Przez to, że klimat się ociepla, to oceany bardziej parują a wieczna zmarzlina ulatnia wspomniany przez Ciebie metan. Efekt cieplarniany jest oparty na sprzężeniu zwrotnym, dlatego jest tak niebezpieczny.

A emitujemy serio gigantyczne ilości CO2 do atmosfery.

Ja bym zdefiniował „cenne dobra” jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@johny-kalesonny: Bardzo proszę nie wrzucać do jednego wora wszystkich ludzi o poglądach prawicowych / konserwatywnych. Ja pomimo takich poglądów wiem, że środowisko jest ważne i należy podejmować akcje w celu jego ochrony. Moim zdaniem taka grupa powinna nosić jakąś nową nazwę. Mogliby działać pod tagiem #prozagladowcy albo ##!$%@?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Nie jestem ekonomistą i nie znam się na wskaźnikach ekonomicznych. Przyjąłem PKB jako ten najwłaściwiej odwzorowujący wielkość gospodarki, jednak nie wykluczam, że mogłem popełnić błąd. W każdym razie chodzi mi o to, że na całkowitą emisję CO2 składa się nie tylko liczba ludności ale także stan gospodarki. Państwa bardziej uprzemysłowienie, siłą rzeczy będą emitować więcej wszystkiego, a ich uprzemysłowienie niekoniecznie wynika z potrzeb lokalnej ludności. To tak jakby powiedzieć,
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny i nie ma już znaczenia, że:
- Chiny emitują dwa razy więcej CO2 niż Stany
- Stany maja ponad dwukrotnie większy udział odnawialnych źródeł Energii, w zużyciu energii niż Chiny.
Spalanie paliw stałych w ekwiwalentach CO2 w Chinach jest dwukrotnie większe.

Emisja gazów cieplarnianych w stosunków do
  • Odpowiedz
@matrick: Zgadza się, przepraszam - uogólniam biorąc pod uwagę moje doświadczenie w dyskusjach na wykopie.

@KolskiRoman: Spróbuj dyskutować z Chinami wtedy, kiedy emitują mniej CO2 per capita niż Polacy i dwa razy mniej niż Amerykanie. Czemu niby mieliby ograniczać emisje, skoro Zachód i tak ma to w trąbce?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny i znowu XD
Stany ograniczyły w ciągu ostatnich 10 lat emisję CO2 o 800 milionów ton, UE 681 milionów ton, a Chiny w ciągu roku zwiększyły o 2 miliardy ton (dane z 2018). Więc kto tu ma co w trąbce?
  • Odpowiedz
@KolskiRoman: I nadal Chiny produkują dwa mniej CO2 per capita niż Stany. Chiny się uprzemysławiają, nikt od nich nie oczekuje, że zupełnie pominą etap emisji CO2 w gospodarce, oprócz konserwatywnych nawiedzeńców. Mimo to, Chiny dostały ostrą poprzeczkę której nie zrealizują w postanowieniach paryskich. Mimo wszystko to jest ta sama grupa co RPA, Chile czy Argentyna

https://climateactiontracker.org/countries/

Stany ograniczyły w ciągu ostatnich 10 lat emisję CO2 o 800 milionów ton,


@
johny-kalesonny - @KolskiRoman: I nadal Chiny produkują dwa mniej CO2 per capita niż ...

źródło: comment_6JebWm02q9Cw5ON9cb0zDdFGP0nxvDZ5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny powtarzasz te per capita jak nawiedzony... W każdym jednym wpisie.

PKB to łączna produkcja dóbr i usług. I sztuką jest produkować dużo niskim obciążeniem klimatu, niż mało dużym obciążeniem broniąc się, że jest nas dużo to my możemy...
  • Odpowiedz