Wpis z mikrobloga

Jak zobaczę jeszcze jeden wpis Janusza z #4konserwy o Chinach i Indiach jako top państw zanieczyszczających środowisko, to nie wytrzymie. U konserw skończył się miesiąc anty-LGBT, zaczyna się miesiąc denializmu klimatycznego. Autentycznie na tym portalu można zauważyć ewolucje sebiksów i kucy w takich typowych polskich Januszy, którzy znają się na wszystkim i muszą #!$%@?ć swoje zdroworozsądkowe trzy grosze.

#neuropa #bekazprawakow #niemamsilna4konserwy
johny-kalesonny - Jak zobaczę jeszcze jeden wpis Janusza z #4konserwy o Chinach i Ind...

źródło: comment_gJIVzxdD8aCPXWcneox3YlbPNIqIBAwG.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
Autentycznie na tym portalu można zauważyć ewolucje sebiksów i kucy w takich typowych polskich Januszy


@johny-kalesonny: Zawsze się zastanawiałam, skąd się biorą takie stare ameby, dlaczego ludziom odwala na starość. Teraz już wiem, że to nie na starość, tylko zawsze się cechowali kompletnym brakiem ciekawości, introspekcji i empatii.

  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Nikt, ale ocieplenie klimatu to nie jest jedyne zagrożenie. Amerykanie są w dupie, bo chińczycy zawczasu zainwestowali w technologię i będą swoją emisję systematycznie zmniejszać już bez tak ogromnych kosztów jakie niebawem czekają USA, co pozwoli im na poszerzanie wpływów. EU ma też problem w dużej mierze z głowy poza państwami wschodu, których zwyczajnie nie stać na szybką transformację gospodarki energetycznej. Sama Europa Chinom rady nie da, a amerykanie są
  • Odpowiedz
@harakiri888: Powinno. Dla przykładu, Chiny mogą mieć o wiele czystszy przemysł w kategorii emisji CO2, a emitują go dużo bo jest ich 1,386 miliarda (i jest przez to więcej firm). Amerykanów jest o miliard mniej i produkują podobną ilość CO2 co Chiny. Ergo, USA mają brudniejszy przemysł niż Chiny i należy się w pierwszej kolejności skupić na nich.
  • Odpowiedz
Nikt, ale ocieplenie klimatu to nie jest jedyne zagrożenie.


@Koloses: Z tym, że to jest zagrożenie z największym priorytetem. Wojna ekonomiczna z Chinami jest nieważna, jeżeli ludzie zaczną niedługo umierać z głodu lub uciekać ze swoich rodzinnych stron, bo nie będzie można już tam mieszkać.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:
Wskaźnik per capita jest bezużyteczny w tym przypadku bo nie jest tak, że absolutnie każdy z mieszkańców danego kraju składa się na emisję w równym stopniu. Jak weźmiemy emisję tylko zamiast na osobę to na powierzchnię danego kraju to w 2014 roku mamy tak:
Chiny: 1017 ton CO2 na kilometr kwardatowy
USA: 609 ton CO2 na kilometr kwadratowy
I tym sposobem mogę krzyczeć, że Chiny trują bardziej i nic mi
  • Odpowiedz
I tym sposobem mogę krzyczeć, że Chiny trują bardziej i nic mi Pan nie zrobisz ¯_(ツ)_/¯


@Koloses: W sensie już dawno mówiłem, że jedynym prawidłowym sposobem dyskusji z denialistami klimatycznymi jest wystawianie ich na rynek miejski i publiczne poniżenie, rzucając w nich pomidorami. Bo takie osoby aktywnie pracują na jeśli nie zagładę naszej cywilizacji, to poważny regres i cierpienie milionów osób.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: To obywatelstwo danego kraju też nie ma sensu, bo przecież większość firm emitujących CO2 działa międzynarodowo w wielu krajach i tak naprawdę większość emisji Chin możemy przepisać UE i USA, gdzie lądują ich produkty. Tak samo w przypadku USA. Fajnie jest mieć montownie za granicą i akumulować kapitał, ale jak coś to my jesteśmy eko i to tamci brudzą. Żeby to miało ręce i nogi potrzebne są bardziej zaawansowane obliczenia
  • Odpowiedz