Wpis z mikrobloga

Zawsze, gdy jest mowa o zagranicznej spółce, na wykopie wjeżdżają komentarze "ekspertów" o rezydencji podatkowej, która spółek nie dotyczy. Jak mnie to po prostu #!$%@? już. Piszesz jeden z drugim, o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia, bo usłyszałeś to od jakiegoś podatkowego doradcy cwaniaka lub polityka. Powielasz plotki i nieprawdę. Oczywiście, ze spółkami, to jest troszkę więcej zabawy niż przy JDG. Ogrom programistów i przedsiębiorców mówi też o fizycznej wyprowadzce do kraju z lepszym systemem podatkowym, ale mimo to, zawsze w komentarze wjeżdża jakiś kretyn, który wypluje "rezydencja podatkowa, trzeba płacić w Polsce"...

#biznes #ekonomia #gospodarka #programista15k #firma #podatki
prohackuser - Zawsze, gdy jest mowa o zagranicznej spółce, na wykopie wjeżdżają komen...

źródło: comment_GE5wpIkDRtCHKws6CgMUe03EI8TorjRZ.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@magnussen: tak, nie interesuje Cię nic innego w tax filling, bo nie jesteś rezydentem USA i nie płacisz tam podatków
nie robisz też interesów z podmiotami USA, nawet jak coś im sprzedasz, to dla IRS liczy się czy faktycznie masz zakład na terenie USA

zresztą, nawet jeśli jest potrzebny ten tax filling, to $225 jest niczym i oni to skopiują ze Stripe
  • Odpowiedz
@magnussen: sam jestem w tym nowy i dopiero będę zakładał :)
spędziłem pierdylion godzin czytając o tym, pod uwagę biorę jeszcze Singapur, ale dużo więcej zabawy
lub UK, jeśli im nie wypali Brexit
  • Odpowiedz
@prohackuser: Rozumiem. Co myślisz w takim razie o takim rozwiązaniu w przypadku programisty, który pracuje dla firm, które nie mają problemów z akceptacją faktury od spółki z Delaware? Jak teraz podliczę VAT, dochodowy i ZUS + wszelkie komplikacje ze strony US to trochę tego wychodzi i mam wrażenie, że taka spółka już w przypadku dochodów w okolicach 15 k miesięcznie jest opłacalna.
  • Odpowiedz
@magnussen: trzeba po prostu poczytać i nie dać się wkręcać doradcom podatkowym, którzy robią biznes na takich transferach (Delaware w Stripe lub nawet samemu założyć sobie w UK/skorzystać z normalnego agenta), albo na debilach z wykopu, którzy ciągle gadają o rezydencjach podatkowych (warunek, to płacić podatki w Polsce)
  • Odpowiedz
sprawdzenie w jaki sposób najlepiej wypłacać pieniądze z np. estonskiej spółki tak żeby opłacało się to bardziej niż posiadanie spółki lub jdg w Polsce.


@magnussen: o tym już pisałem, nie opłaca się. W ogóle spółka zoo w Polsce to pod względem podatku aktualnie jeden z najlepszych rozwiązań podatkowych, tylko OP nie pasuje konkretnie prawo w jego branży, a nie relatywnie niski podatek
  • Odpowiedz