Wpis z mikrobloga

Bitcoin 24Hr Fees $214,969.14
Ethereum 24Hr Fees $218,306.70
https://messari.io/asset/bitcoin#metrics
https://messari.io/asset/ethereum#metrics

( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dłuższym okresie adopcja zawsze wygra ze spekulacją. Wszystko idzie dobrze.
#ethereum #bitcoin #kryptowaluty

na razie pozycja wg. opłat ciągle skacze, ale ciekawi mnie jako wymówkę wymyślą bitcoinowi maksymaliści gdy przewaga ethereum w całkowitych opłatach będzie stała i ogromna. "Bitcoin jest do trzymania, ethereum do używania"?
A najlepsze, że to bitcoin o wiele bardziej potrzebuje stałych i wysokich opłat do przetrwania w PoW.
  • 42
@megaloxantha: No pewnie będzie. Bo wy macie setki shitów. To i tak dziwne że mieliśćiacały czasniższe opłaty mającpierdyliard tokenów. #!$%@? idioci myślą że ktoś się o to ściga :D
Tether im zapchał łańcuch i sobie trzepią pod to...
@cyberpunkbtc: no pomyśl chwilę, co się stanie gdy nagroda bloku będzie kilkanaście razy mniejsza?
W końcu dojdzie do ~zera. Załóżmy, że spekulacja trwa i bitcoin osiąga market cap bilion (trillion po angielsku), a dzienne opłaty to $10k, bo nikt tego nie używa.
Przecież to absurd, bo sieć będzie absurdalnie łatwo zaatakować.

A z punktu widzenia ethereum opłaty = zysk dla stakujących. To bardzo optymistyczne spojrzenie, ale gdyby takie opłaty zostały osiągnięte
@cyberpunkbtc: Czemu będą, skoro adopcja spada?
Niektórzy się głupio cieszą że niby tether spamował, ale to było bardzo stabilne źródło opłat.
Jeszcze jest atak ze strony obozu bitcoina: Liquid. Nie wierzę za bardzo w sukces, ale jak im się uda zabrać transfery btc między giełdami to bloki będą puste.

Ja sam przy wielu płatnościach btc często byłbym skłonny dopłacić, byle tylko transfer poszedł od razu. A czasami bloku nie ma nawet
@fervi: o muj bosze.
Rozmowa z maksymalistami jest kompletnie bezsensowna. To sekta która pod przykrywką wolności i równości promuje jeden kierunek z zamykaniem tych którzy się z nimi nie zgadzają.
RSK, już za 18 miesięcy ( ͡º ͜ʖ͡º)
RSK, już za 18 miesięcy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@leobenos: A sponsoruje imprezy Ethereumowe i powoli (ale bardzo powoli, zobaczymy jaki będzie trend z czasem) coraz więcej projektów z ETH eksperymentuje lub dodaje obsługę RSK

@megaloxantha: Ja nie twierdzę, że ETH jest dobre. RSK też jest zły. Tylko:
- W kryptowalutach rozwiniętych nie da się zakazać niczego.
- Fee transakcyjne z RSK idzie do minerów BTC
@fervi: Ty, dzięki że mi przypomniałeś o EOS. Jeśli ten projekt się sypie to trzeba obserwować Larimera. Pewnie niedługo coś zapowie, wcześniej ustąpił bo społeczność EOS podniosła zbyt duży lament.