Wpis z mikrobloga

Mam topowy telefon pewnej marki na androidzie i powiem
Wam, że każdy telefon na androidzie może czyścić buty dowolnemu telefonu od appla na ios.
Nie ma konkurencji dla nich. Bo: Mając nawet więcej ramu i lepszy procesor telefon i tak ma zacinki, zawiechy, wyłącza
aplikacje i tak dalej. Na IOS nigdy tego nie miałem. XD Przesiądźcie się na Appla
to zobaczycie, wiem że sprzęt drogi i przepłacony ale zacznijcie od takiej 8 choćby.

#anroid #ios #apple
  • 31
  • Odpowiedz
@juda-goldbergsteiny: Największym problemem Appla jest właśnie samo Apple. W sensie ta firma pod wieloma względami po prostu leci w #!$%@? (np na naprawach) no i system iOS jest dla wielu (w tym dla mnie) nie do zdzierżenia. Miałem dawien dawno iPoda (gimbynieznajo) a potem iPada (najgłupsza nazwa na świecie "the new ipad" xd) no i używanie tego to czasami jest mordęga. W sensie jak robisz wszystko po sznurku to okej, ale
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Mam Maca, dane się synchronizują przez iCloud z iPadem i iPhonem - z czym miałeś problem, konkretnie?

- notatki, zadania rozwiązane, opracowania materiału z folderu "dokumenty" są na każdym urządzeniu zawsze dostępne
- zdjęcia się same synchronizują, na każdym urządzeniu są te same, takie same albumy itd
- muzyka - te same playlisty, piosenki, wszystko
- kontakty, zakładki w przeglądarce, karty, historia przeglądania, "do czytania"
- przeczytane kanały rss

dodatkowo
  • Odpowiedz
używanie tego to czasami jest mordęga. W sensie jak robisz wszystko po sznurku to okej, ale jak spróbujesz zrobić coś innego np wgrać coś z komputera to o panie, zarezerwuj sobie godzinę przynajmniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TotalDisaster: Czyli cale to zdanie to bzdura. Mac to też komputer. I po prostu działa. Nie każdy chce tracić czas na grzebanie w "systemach plików".
  • Odpowiedz
@Rupertciak: Mówię, że miałem iPoda i iPada. No i oczywiście jak masz Maca to rzekomo to wszystko działa, nie próbowałem, ale np zgranie plików na jedno z tych urządzeń korzystając z windowsa jest wkurzające.
"Mac to też komputer" , no spoko, mi komputer służy do rozrywki = gier więc jestem zmuszony korzystać z windowsa. Jeśli podoba Ci się Mac to tak jakby spoko, nie będę apologetą żeby Ci mówić że źle
  • Odpowiedz
@Rupertciak: Prosta rzecz (z perspektywy użytkownika windowsa): zgrywanie plików na urządzenie. W przypadku androida podpinasz go pod usb i normalnie wrzucasz pliki na dysk.
W przypadku appla? Phi, zapomnij. Musisz zainstalować iTunesa i tylko za jego pomocą możesz cokolwiek wgrać. I nawet wtedy to nie takie proste.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Ja nie twierdzę, że Twoja perspektywa jest niewłaściwa. Twierdzę, że źle to argumentujesz.

Owszem, iOS nie oferuje pełnego dostępu do systemu plików, ale nie muszę go mieć, skoro "to po prostu działa" z moim Maciem. Z tegoż samego powodu nie kupiłem Note 10+ a zostałem na XSMax, bo nie chciałem utracić tej wygody.

Windows 10 używam tylko na komputerze służbowym, nie mam czasu w domu się użerać znowu z aktualizacjami,
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Na litość, kto w 2019 jeszcze coś przegrywa na telefon przez kabel? Słyszałeś o cloud storage? Chociażby głupi Dropbox, zainstaluj na kompie i na telefonie i przeciągnij, będzie na drugim urządzeniu w 2 sekundy.

@korni007: Czego ci w nim brakuje? Wgrywania custom ROMów i przepisywania kernela na 10 różnych sposobów? XDD

@ravau: @Vaerlin: Flagowce Androida to rak i mówi to ktoś, kto całe życie używał Androida. Nie
  • Odpowiedz
@ZebysSieSpytal że mogę sobie w nim wszystko dostosować od A do Z, wyciągam menu widgetow z góry i mogę sobie tam dodać co mi się podoba? Mogę ustawić sobie aplikację ktore maja działać na stałe w tle, mogę sprawdzić szybko ile mi Ramu zostało.
Z plikami rar/zip również nie ma problemu, a na ios to z tego co wiem to krucho z tym ( ͡º ͜ʖ͡º)
Więcej
  • Odpowiedz
@korni007: Widgety masz również na iOS, tylko nie na ekranach, tylko na skrajnym lewym, możesz sobie wpakować tam te które chcesz z listy dostępnych. Ot, taka decyzja designu.
Na iOS aplikacje w większości działają w tle (gdzieś widziałem testy, że w ten sposób zużywają mniej energii niż gdybyś je wywalał z pamięci i włączał na nowo kiedy potrzebne bo iOS tym bardzo dobrze zarządza), możesz dodatkowo sobie ustawić, które aplikacje mają
  • Odpowiedz
@Rupertciak: Ty masz maka, ale uwierz lub nie, ale zrzucanie zdjęć na windę stanowi problem i nie jest tak intuicyjne jak być mogło. Mam na myśli to, że apple nie namówi mnie na zakup swojego kompa, a mogło (zakładam) zrobić to wygodniej

@KKK1337: działanie apki zależy od samej apki, ja klnę strasznie na filmweb na przykład na ios, to na pewno można było zrobić lepiej
  • Odpowiedz
@PanKapusta:

Mam na myśli to, że apple nie namówi mnie na zakup swojego kompa, a mogło (zakładam) zrobić to wygodniej


Jak byś to zrobił wygodniej, przy założeniu że nie chcesz komuś dawać dostępu do systemu plików?
  • Odpowiedz
@Rupertciak: No bierze mnie na skis jak mówisz, że "z moim Maciem działa" xd A ja mówię, że z perspektywy kogoś kto używa windowsa kupowanie innego sprzętu z iOSem jest uciążliwe w użytkowaniu.
I potem ludzie słyszą, że iOS taki fajny, kupują np telefon od Appla mając kompa na Windowsie i potem jest płacz że otóż nie tym razem xd

@ZebysSieSpytal: No ja jeszcze ze 2-3 lata temu sobie słuchałem
  • Odpowiedz