Zmiany klimatu, ale w dłuższej skali czasowej (0.5 mld lat)
Washington Post opublikował artykuł, jak zmieniał się klimat w skali 485 mln lat. Wynika z niego, że globalne ocieplenie jest, ale żyjemy obecnie w jednym z najchłodniejszych okresów naszej planety (średnia temp. w okresie Fanerozoiku to 22C vs 15,10C dziś). W powiązanych link do badań.
cra3y z- #
- #
- #
- #
- #
- 231
- Odpowiedz
Komentarze (231)
najlepsze
Przecież nikt nie mówi, że życie na Ziemi przestanie istnieć tylko, że nowe gatunki takie jak my mają przerąbane.
My znajdziemy sposób aby przetrwać, spokojnie XD
Nie wspomniano wprost o dokładnych źródłach emisji CO2 w okresie od 300 mln lat
Nie poprawia to w żaden sposób sytuacji ludzi przystosowanych do takiej temperatury jaka jest teraz.
@chlopiec_kucyk: Są przystosowani, przykład murzyna i eskimosa to pokazuje, jak człowiek przystosowuje się do skrajnie różnych warunków. Teraz takie dość spektakularne różnicowanie nie zachodzi bo mamy cywilizacje i spotykamy się z naturą uzbrojeni w jej zdobycze.
@chlopiec_kucyk: A kto tak powiedział? Kwestia braku postępu np w
@Virek2: a jak znajdę książkę, która się nie zgadza z twoją wizją rzeczywistości - to też się liczy czy od razu spalić ?
Ostatnio słyszałem wypowiedź jakiegoś naukowca z PAN, prowadzącego badania w Arktyce, twierdzącego że jednak prawdopodobnie grozi nam globalne oziębienie a nie ocieplenie. Rozumiem, że to pewnie płaskoziemca i należy go spalić razem z kolegami i tym statkiem, którym pływają po tej arktyce ?
No bo to
To powinno zamknąć definitywnie temat.
Ale nie - Europa będzie m.in. ratować migrantów z południa - którzy w tych niby "nie nadających się do życia krajów" mnożą się jak króliki a nadwyżkę
@jacktheripper: to była kwestia głownie zwiększonej koncentracji tlenu, a nie temperatury. W szczególności owady nie mają wydajnej mechanicznej wentylacji w celu ułatwienia wymiany gazowej, ale gady też nie są w tym zbyt dobre.