Wpis z mikrobloga

Ja jestem elektrykiem.
Mój ojciec jest elektrykiem.
Nawet mój dziadek chyba był elektrykiem bo na zdjęciu miał dwa pioruny na hełmie w czasie wojny.
( )
@Judasz_: Hejka jak wygląda typowa praca elektryka xD?
Myśle nad przekwaliikowaniem czy to tylko chodzenie i montowanie kontaktow, gniazdek pod żarówki i wpinaniu kabli pod bezpieczniki ? Ciężko się czyta rysynki techniczne ? W domu całą instalacje ogarniam jak i jakieś podstawowe rzeczy w samochodzie. Warto iść tą drogą ;d?
@Niebadzlosiem generalnie potrafi być ciekawie, zależy do jakiej firmy trafisz i jakie instalacje będziesz prowadził.
Nie liczyłbym na to, że będziesz tylko chodził i montował włączniki i gniazda. Większość roboty elektrycznej to układanie przewodów. A z tym jest zawsze sporo zabawy. Wiercenie, kucie, przeciąganie kabli. Do tego też potrzeba sporo wiedzy teoretycznej, a doświadczenie powoli zdobędziesz. Rysunki techniczne w zależności od projektanta - bywają takie, że nic ni cholery nie gra (a
@zaroowka: Brzmi spoko :D
Co powinienem ogarnąć
- lutowanie mi idzie
- miernik ogarniam
- cały reduktor szumów zaliczyć
- narzędzi się nie boje ;p

chodzi mi po głowie kurs sep tylko jaki do 1kv? czy więcej ? co jeszcze potrzebuje?
Czy praca u Janusza a potem przeskok do Hansa/Dżejnusa z Uk ma sens czy odrazu próbować za granicą ;d? Ang znam i podstawy niem. Czy można przy tym zarobić ;d?