Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Mam rozwalony most napędowy, sprinter 2.2cdi 2006 906 211, przełożenia 46:11. Moje pytanie brzmi, czy moge zamontować most o innych parametrach? nie tylko względem przełożeń ale np od innego modelu np 313 czy nowszego rocznika?

z góry dziękuję za odpowiedź
  • 5
@tripex będzie przeklamywac predkosciomierz, różnią się obudowy. Na pewno musisz mieć most od pojedynczych kół, jeśli takie masz. Bliźniak miał zupełnie inne wymiary.

Może wyremontujesz most? Zużyły się łożyska czy jest luz na zębach? A może to tylko półosie tylko źle zdiagnozowane
@Kacpoo: Jest po regeneracji, wymienione wszystkie łożyska i uszczelniacze, poprawa jest ale nieznaczna. Ponoć spory luz na zębatkach, półosie sprawdzane na maszynie i są ok. Objawem są wibracje przy 80kmh, wymienione i sprawdzone prawie wszystko poza mostem.

Z tego co ustaliłem do tej pory to przełożenia muszą być takie same, żeby nie bawić się w żadne adaptacje i musi być u mnie mała głowa ale PODOBNO może może być od nowszego
@tripex dwumasa i krzyżaki wału sprawdzone? Krzyżak nie musi mieć luzu, ale jak jest zatarty to też będzie wibrowac. Nie wymieniales ostatnio poduszek silnika? Może silnik źle leży na łożach.

A jeśli finalnie to most to w ASO wszystkie części do remontu kosztują 6 tysięcy. Potrzebujesz tylko kogoś ogarniętego kto dobrze ustawi luz miedzyzębny.